Co to jest i jak działa biokominek?

17 marca 2021
biokominek-jak-dziala

Jesienią i zimą tęsknimy zazwyczaj za ciepłem, którym pragniemy ubierać swoje najbliższe otoczenie. W dobie ekologicznych rozwiązań coraz ważniejszy staje się w tym kontekście nie tylko uzyskany efekt, ale także sposób jego osiągnięcia. Klimatyczne wnętrze z uwzględnieniem dobra dla środowiska można osiągnąć z wykorzystaniem innowacyjnego biokominka, o którym opowiemy nieco więcej w niniejszym artykule.

 

 

 

Co to jest biokominek?

Biokominek jest formą kominka, który ze względu na swoją elastyczność techniczną i wygodę użytkowania spokojnie może zagościć w każdym rodzaju wnętrza i stanowić dogodną alternatywę dla ogrzewania tradycyjnego. Dzięki doskonałej prezencji biokominek spełnia zarówno funkcje wizualne, jak i praktyczne. Jego innowacyjność polega wykorzystaniu specjalnego biopaliwa, którego spalanie nie stanowi źródła brudzącego dymu i sadzy. To determinuje jego stale wzrastającą popularność przede wszystkim wśród właścicieli mieszkań.

Biokominki mobilne

Warto wiedzieć, że na rynku dostępne są także mobilne wersje biokominków, które idealnie nadają się do codziennego użytku domowego, ale nie tylko. Tego typu źródło ciepła doskonale sprawdza się bowiem także na przydomowej werandzie, lub balkonie, doskonale umilając wczesno-jesienne wieczory na zewnątrz. Co więcej, biokominek coraz częściej odnajduje swoje zastosowanie w formie wyposażania restauracji lub tak zwanych ogrodów zimowych.

Jak działa biokominek?

Biokominek to w pełni ekologiczne rozwiązanie grzewcze, które dodatkowo stanowi eleganckie dopełnienie aranżacyjne nowoczesnego wnętrza. Decydując się na palenisko w formie biokominka, warto pamiętać, że biokominek nie może stanowić podstawowego źródła ciepła w mieszkaniu, choć ma działanie przyjemnie dogrzewające przestrzeń.

Ekologiczne paliwo biokominka

Biokominek opalany jest paliwem na bazie alkoholu w formie płynu lub żelu (bioetanol). Jego niekwestionowaną korzyścią jest fakt, że nie wytwarza dymu ani zapachu oraz nie emituje szkodliwych substancji do atmosfery. Bioetanol spala się praktycznie w całości, wydzielając szczątkowe ilości pary wodnej i dwutlenku węgla, co jest w pełni niewyczuwalne. Do determinuje fakt, że biokominek jest dogodnym rozwiązaniem dla alergików oraz osób, które cenią sobie wysoką jakość powietrza w mieszkaniu.

Biokominek – niepodważalna korzyść techniczna

Dla prawidłowego zamontowania biokominka niepotrzebny jest przewód kominowy. Ten fakt w znaczący sposób redukuje koszty inwestycyjne w kwestii montażu kominka, a także prawdopodobieństwo wszelkich komplikacji związanych z jego obecnością w przyszłości. Praca kominka nie emituje niemal żadnych dźwięków. Paleniska w większości modeli biokominków mają ponadto regulowaną wysokość i jest to doceniana opcja przez znaczącą część klientów. Ich użytkowanie nie wymaga żadnych działań prewencyjnych, ani nie generuje skutków ubocznych. Zaleca się jednak regularne wietrzenie mieszkania i dostarczanie świeżych ilości tlenu do wnętrza mieszkania.

Jaki biokominek wybrać?

Chcesz w chłodnie dni poczuć się wyjątkowo i mieć w domu solidne urządzenie w korzystnej cenie, które oprócz tego, że daje przyjemne ciepło, jest eleganckie i przyjazne dla środowiska? Przejrzyj ofertę biokominków firmy Kominki Godzic. Producenci oferują szeroki wybór rozwiązań zarówno względem wewnętrznych, jak i zewnętrznych zastosowań.

  • Biokominki wewnętrzne – można je umieścić wszędzie. Umożliwiają łatwe i szybkie rozpalenie ognia.
  • Biokominki zewnętrzne – są idealne na ogród lub taras. Wystarczy uzupełnić paliwem, zapalić zapalniczką i w ciągu kilku minut cieszyć się ciepłym płomieniem. Są kompaktowe i można je szybko przenosić.

Biokominek – kominek przyjazny środowisku i nie tylko

Wzrastająca popularność innowacyjnych biokominków ma związek nie tylko z ponadprzeciętnym komfortem ich użytkowania, ale także z pogłębiającą się świadomością społeczeństwa względem ekologicznych rozwiązań. W tym zakresie powstają więc coraz nowsze i bardziej dopracowane modele przyjazne dla środowiska. Podsumowując, do podstawowych zalet użytkowania biokominka należy:

  • materiał grzewczy w formie ekologicznego biopaliwa,
  • mobilność,
  • możliwość wyboru pomiędzy biokominkiem zewnętrznym a wewnętrznym,
  • brak potrzeby architektonicznego przygotowania nieruchomości do montażu kominka,
  • wysokie walory wizualne,
  • czystość użytkowania związana z brakiem wydzielania się dymu i sadzy w wyniku spalania materiału grzewczego.

Kominki Godzic

Historia marki Godzic ma swój początek w 1981 roku. Jej oferta zbudowana jest na podstawie zarówno wieloletniego doświadczenia ekspertów branży, jak i wnikliwej analizy potrzeb dotychczasowych klientów. Wykorzystując zdobytą wiedzę, która przekazywana jest z pokolenia na pokolenie, sukcesywnie rozwijamy firmę i świadczymy usługi na najwyższym poziomie na rynku. Do produkcji kominków wykorzystujemy nowoczesne technologie, materiały najwyższej jakości, a także trendy międzynarodowe. Oferta Kominków Godzic zawiera biokominki zewnętrzne, jak i wewnętrzne.

Biokominek Spartherm Oxford 600

Biokominek Spartherm Oxford 600 jest doskonałym przykładem tradycyjnego biokominka wewnętrznego, który zachwyca swoją elegancją i nowoczesną prezencją. Świetnie wpasowuje się do nawet w najbardziej wyrafinowanych stylów aranżacyjnych. Biokominek Spartherm Oxford 600 jest wprost stworzony dla salonów minimalistycznych, a przy tym najmodniejszych w ostatniej dekadzie. Jego montaż jest niezwykle prosty technicznie i nie wymaga skomplikowanego przygotowania. Palnik knotowy kominka jest bezwybuchowy i zgodny z atestem TUV i certyfikatem zgodnym z normą DIN-4734-1.

Biokominek Spartherm Nano

Jeśli marzy Ci się biokominek, który ogrzeje Cię w chłodniejsze dni na zewnątrz, to w tym zadaniu najlepiej spisze się Biokominek Spartherm Nano. Jego bezpieczna budowa i niezwykle odporne szklano-ceramiczne tworzywo sprawia, że bez obaw może być użytkowany zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz domu lub mieszkania. Płomień kominka można dostosowywać do aktualnych potrzeb i preferencji, przy czym do wyboru jest aż 5 różnych stopni płomienia. Nieco tańszą, lecz również doskonałą alternatywą biokominka zewnętrznego jest Biokominek Planika Dancing Flames. Zapewnia on bowiem pełne bezpieczeństwo użytkowania, a także charakteryzuje się eleganckim designem.

FAQ – najczęściej zadawane pytania

1. Co to jest biokominek?
To ekologiczny kominek mający funkcję głównie estetyczną. Może być natomiast wykorzystywany także do dogrzewania mieszkania lub wnętrza domu.

2. Czym pali się w biokominku?
Biokominek działa na biopaliwo, czyli bioetanol. Jest to alkohol w formie żelu lub płynu, który spala się bezwonnie i powoduje osadzania się sadzy.

3. Jakie są rodzaje biokominków?
Biokominki mogą być wewnętrzne lub zewnętrzne, montowane pod zabudowę lub wolnostojące.