JAKOŚĆ EMALII JØTUL

26 maja 2019
jotul-F3-emalia

Firma Jøtul była pierwszym producentem na rynku, który zastosował, już ponad 50 lat temu, porcelanową emalię do wykończenia pieców opalanych drewnem. Trwałe powierzchnie z emalii porcelanowej z pół połyskiem są nie tylko najlepsze, ale także najładniejsze. Efektownie podkreślają kontrast pomiędzy powierzchniami teksturowanymi i gładkimi.

Emaliowana powierzchnia jest trwała i nie wymaga konserwacji.”
Sekretem znakomitej jakości emalii jest proces produkcyjny. Sam proces odlewania jest istotny dla uzyskania odpowiedniej jakości żeliwa, co z kolei jest warunkiem dla optymalnej jakości emalii. Przed pokryciem produktu emalią, części poddawane są jednokrotnemu lub wielokrotnemu piaskowaniu w celu usunięcia z powierzchni tlenków i grafitu oraz zwiększenia jej chropowatości, aby umożliwić prawidłowe przywieranie emalii do żeliwa. Dlatego, gwarantujemy emalię najlepszej jakości, która wytrzyma „na zawsze”.

Obecnie dostarczamy produkty o różnym stopniu połysku. Niektóre posiadają półmatowy połysk, inne pełen. Oferujemy również produkty wykończone emalią majolikową.
Wspólnym wyznacznikiem jakości emaliowanych powierzchni jest ich trwałość i brak potrzeby konserwacji, aby użytkownik i jego rodzina cieszyli się produktem firmy Jøtul przez pokolenia.

MAŁA PRÓBKA EMALIOWANYCH POWIERZCHNI

Ważne: Pielęgnacja powierzchni emaliowanych:
Do czyszczenia emalii nie należy używać mokrych lub wilgotnych ścierek. Spowoduje to przeniknięcie wilgoci pod szkliwo i powstanie korozji podpowłokowej. Efektem może być odpadanie powłoki emalierskiej od podłoża.