Kominek gazowy – czy warto?

6 kwietnia 2016
kominek gazowy kominek gazowy

Rynek urządzeń grzewczych oferuje potencjalnym użytkownikom kominków ogromne możliwości. Jednym z najprostszych w obsłudze urządzeń jest kominek gazowy, który idealnie sprawdzi się w domu inwestorów, którym zależy przede wszystkim na wygodzie i oszczędności czasu. Jakie są podstawowe walory posiadania tego urządzenia i dlaczego warto je nabyć?

 

 

Budowa kominka gazowego

Mimo, iż z wyglądu kominek na gaz niewiele różni się od typowego kominka na paliwa stałe, jest on inaczej zbudowany. Standardowy kominek gazowy składa się z stalowej obudowy, ceramicznej imitacji polan bądź kawałków węgla oraz palnika gazowego. Szyby kominków gazowych są dostępne w różnych rozmiarach i kształtach (np. panoramiczne, proste, narożne lub vis a vis).

Kominki gazowe – komfort i prosta obsługa

Głównym plusem kominka gazowego jest zdecydowanie jego prosta obsługa i komfort użytkowania. Eksploatacja kominka wymaga od użytkowników naprawdę minimum wysiłku. Nie musimy przejmować się gromadzeniem i przechowywaniem opału, rozpalaniem, dokładaniem drewna ani czyszczeniem paleniska z popiołu. Nowoczesne kominki gazowe są w pełni zautomatyzowane, obsługujemy je za pomocą bezprzewodowego pilota. Wystarczy przycisnąć kilka guzików, by móc cieszyć się efektownymi płomieniami, które tworzą w pomieszczeniu nastrojową atmosferę i przytulny klimat. Tak naprawdę obsługa kominka na gaz ogranicza się do regulacji mocy grzewczej i wysokości płomieni.

Montaż kominka gazowego możliwy w dowolnym miejscu

Kominki na gaz mogą być instalowane praktycznie w każdym miejscu, również takim, które nie posiada kanałów dymowych. Jednak mając na uwadze względy bezpieczeństwa, musimy pamiętać o odpowiedniej wentylacji pomieszczenia, w którym chcemy zamontować kominek gazowy. To urządzenie z powodzeniem zastąpi klasyczny kominek na drewno, sprawdzi się nie tylko w domach, ale i mieszkaniach, lokalach gastronomicznych, czy hotelach. Ponadto kominki gazowe są znacznie lżejsze od tradycyjnych wkładów kominkowych opalanych drewnem. Urządzenia zasilanie na gaz ważą zwykle od 90 do150 kg.

Jak widać kominek gazowy posiada sporo zalet, przede wszystkim jest funkcjonalny i wygodny w użytkowaniu.
Mamy nadzieję, że nasze wskazówki ułatwią Państwu wybór odpowiedniego rodzaju wkładu kominkowego na gaz.

Poniżej prezentujemy video z naszego kanału Telewizja GTV na temat kominków gazowych: