Kominki galeria – obudowa kominka w różnym stylu

11 lipca 2016
Kominki klasyczne portowe  NR 660 Kominki Galeria I Kominek klasyczny-portalowy

Kominek jest montowany w centralnym punkcie twojego salonu, w którym spędzasz ważne chwile z rodziną, przyjaciółmi i bliskimi. Nie pozwól, aby tak ważny element wystroju, był przypadkowy. Nasza obszerna galeria kominków to inspiracja dla Ciebie! Zobacz zdjęcia kominków 

 Kominki w salonie – najpiękniejsza ozdoba. Główną zaletą kominków są ich walory estetyczne. Drewno płonące w palenisku ociepla wnętrze i wprowadza wyjątkowy nastrój. Efektowna obudowa kominka może stanowić punkt reprezentacyjny salonu i cieszyć oko nie tylko domowników, ale i odwiedzających dom gości. Te urządzenia grzewcze doskonale łączą w sobie funkcję ozdobną z użyteczną. Eksploatacja kominka jest stosunkowo tania, co w połączeniu z walorami estetycznymi urządzenia i niezależnością od zewnętrznych dostaw energii w uzyskiwaniu ciepła sprawia, że zakup kominka to z pewnością rozsądna inwestycja.

Obudowy kominkowe 

w różnych formach, komponują się z wystrojem w zależnie od stylu  każdego domu.

Kominki Nowoczesne

dzięki prostym kształtom pasować będą do większości urządzanych dziś wnętrz.

Kominki stylowe

poprzes swoją ponadczasową formę, idealnie wkomponuje się w wystrój salony urządzonym w stylu glamour.

Kominki kaflowe

nigdy nie wyjdą z mody i swoim charakterem idelanie pasować będą do większości domów.

Piece kaflowe

secesyjne to prawdziwe dzieła sztuki. Rezydencje, pałace, dworki to tam głównie one zagoszczą.  Przy ich budowie najczęściej wykorzystywana jest secesyjna ceramika, inaczej kalfe ręcznie wyrabiane.

Kominki Klasyczne

to kunszt “rękodzieło” artysty rzeźbiarza. Kominek klasyczny portalowy, zwany” angielskim” najczęściej wykonany jest z naturalnego kamienia (marmur, granit).  Charakteryzują się licznymi frezami, oraz motywami dekoracyjnymi. Ten typ kominka idelnie pasuje do stylowych wnętrz, oraz osób ceniących sobie ponadczasowe piękno elegancji.

Kominki rustyklane 

wykonane są najczęściej z cegły, lub piaskowca – dolomitu. Ozdobą każdego kominka rustykalnego jest belka kamienna lub dębowa. Ten typ obudowy kominka preferowany jest w domach letniskowych z uwagi na wiejski charakter wystroju wnętrza , który odpłaci nam niecodziennym klimatem i  przytulnością.

Kominki otwarte

Kominki otwarte

Kominki z otwartym paleniskiem

dziś mało popularne. Niegdyś tylko dla zamożnych – tak mawiał nasz Ojciec, prawdziwy Zdun od którego wszystko się zaczeło…  Paleniska szamotowe zakończyły swój żywot w latach 90-tych na rzecz wkładów kominkowych.

Kominki Gazowe

doskonale sprawdzą się w hotelu, apartamencie, domu w zabudowie szeregowej, oraz wszędzie tam gdzie nie ma czasu. Kominek gazowy nie wymaga rozpalania ani dokładania drewna. Wystarczy wygodnie usiąść włączyć kominek z pilota i delektować się blaskiem ognia.

Kominki na pellet

kominki na pellet

Kominki na pellet

z roku na rok cieszą się większą popularnością w Polsce. Szybko rozwijający się rynek urządzęń na pellet nie jest przypadkiem! Osiągają sprawność na poziomie 94% i w znaczący sposób przyczyniają się do ochrony naszego środowiska. Paliwem kominków i piecy na pellet jet granulat z trocin (odpad z przemysłu drzewnego i meblowego). Zamontowana w komikach na pelet automatyka, pozwala włączać i wyłączać urządzenie w zależności od faktycznego zapotrzebowania na ciepło. Obsługa sprowadza się do minimum, czyli do okresowego uzupełniania zasobnika pelletem i wybraniu co kilka dni niewielkiej ilości popiołu.

Kominki wolnostojące

są dobrą alternatywą dla znacznie droższych i prze wszystkim większych kominków. Kominkowe piece wolnostojące to dobra propozycja dla niewielkich salonów w domach w zabudowie szeregowej. Piecyki wolnostojące ze względu na niewielką komorę spalania nie emitują zbyt dużej ilości energii, która może w wielu przypadkach powodować duży dyskomfort dla przebywających domowników. Kominki wolnostojące są najczęściej wykończone w stali lub ceramice w różnych kolorach.

 

1