Montaż Kominka: Czeladź

22 lutego 2011
8

Montaż kominka Czeladź, Kominki Godzic

Poniżej prezentujemy obudowę z naszego salonu w Czeladzi (k/ Sosnowca). Bywało tak, że klienci nie do końca wierzyli nam, gdy twierdziliśmy, że kominek potrafi ogrzewać jeszcze długo po wygaśnięciu ognia. Wiedzieliśmy, że musimy być bardziej wiarygodni, wykorzystując wolne chwile między montażami na terenie śląska, udało się wybudować taki kominek w salonie. Teraz już nikogo nie musimy przekonywać o przewadze ciepłych i akumulacyjnych obudów nad popularnymi kominkami konwekcyjnymi. Wystarczy wejść do naszego salonu i poczuć przyjemnie promieniujące ciepło.

Zaletą takiego kominka jest przede wszystkim sposób oddawania energii cieplnej. Nie uświadczymy tutaj kłopotu z przegrzanym pomieszczeniem, gdyż nadwyżki energii zgromadzone są wewnątrz ciężkiej masy kumulacyjnej. Obudowa ta rozkłada emisję ciepła w długim – kilkugodzinnym – okresie czasu, co dodatkowo chroni nas przed gwałtownymi wahaniami temperatury.

Wkład kominkowy, który wykorzystaliśmy to Sparherm Mini Z1-4S – jest to niewielkie palenisko, jednak w zupełności wystarczy do wytworzenia nadwyżek energii cieplnej potrzebnej do rozgrzania masy akumulacyjnej.