Montaż kotła WINDHAGER: Jaworzno

15 grudnia 2018
BioWin2-windhager-kocioł-pellet-pneumatyka-Sonda

BioWIN 2 Touch Premium – całkowicie zautomatyzowany kocioł na pellet

Montaż kotła Windhager BioWIN 2 jest stosunkowo szybki i bezproblemowy. W odnośnieniu do naszego doświadczenia, wymiana kotła na paliwo stałe na nowy kocioł pelletowy może zostać przeprowadzona nawet w ciągu 2-3 dni. Zobacz poniżej fotorelację z montażu kotła na pellet w mieście Jaworzno.

Kilka faktów na temat firmy: Windhager skupia się nie tylko na samym kotle – wytworzeniu ciepła – ale przede wszystkim nad gospodarowaniem i rozdziałem ciepła na poszczególne obwody grzewcze. Każdy kocioł Windhager jest indywidualnie wyposażany w zamówione układy sterujące. Na przykład: w sterowanie 1 obwodem ogrzewania podłogowego, 1 obwodem grzejników i 1 obwodem grzania ciepłej wody użytkowej (c.w.u.). W ślad za doborem dedykowanych dla poszczególnego domu sterowników idą także odpowiednie grupy pompowo mieszające.

 

Kocioł BioWIN 2 jest najbardziej dopracowanym kotłem na rynku!

 • Austriacki producent, firma Windhager, już ponad 20 lat temu seryjnie wyprodukowała pierwsze kotły na pellet!

W pełni zautomatyzowany i bezobsługowy kocioł c.o. na paliwo stałe windhager-bioWIN-2-touch-przekroj

 • W standardzie każdy kocioł BioWIN posiada w pełni automatyczny system mechanicznego czyszczenie wymiennika, oraz palnika!
 • Opcjonalnie kocioł można doposażyć w odpopielanie i całoroczny system podawania paliwa, co praktycznie wyeliminuje wizyty w kotłowni.
 • Seria kotłów na pelet BioWin 2, automatycznie reguluje parametr utrzymujący odpowiednio wysoką temperaturę w komorze spalania, oraz najniższą możliwą stratę kominową.
 • Innowacyjny palnik ze stali nierdzewnej z opatentowaną technologią spalania LowDust jest tak czysty i wydajny, że BioWIN2 Touch jest kilkakrotnie lepszy od nawet najostrzejszych dopuszczalnych wartości emisji.
 • W pełni zautomatyzowany system ssący przenosi pellet pneumatycznie na odległość nawet 25 metrów, do zintegrowanego z kotłem zasobnika. Bez względu na to, czy masz specjalne pomieszczenie na pellet, czy tylko silos, oferujemy odpowiedni system dla każdego rodzaju domu. Jeśli nie ma miejsca w domu lub piwnicy, pellet można również przechowywać w specialnym plastikowym zbiorniku, który jest zakopany w ogrodzie.

 

Dział rozwoju Windhagera liczący 80 osób, zapewnia nie tylko nowe innowacje na rynku grzewczym, ale także nieustannie pracuje nad udoskonaleniem istniejących rozwiązań grzewczych. Nowa generacja kotłów na pellet Windhager BioWin2 Touch udowadnia, że ​​można to robić wielokrotnie.

Zaawansowana automatyka – sterowanie pogodowe i pokojowe !

 • Każdy kocioł wyposażony jest  w najbardziej zaawanasowane na rynku sterowanie, które
  indywidualnie zadba o komfort w Twoim domu. Steruje kilkoma obiegami grzewczymi a przy współpracy z czujnikiem pogodowym i pokojowym, kocioł steruje zaworem mieszającym w oparciu o indywidualnie ustalone krzywe grzewcze.
 • Ze sterowaniem Touch – dotykowym, otrzymujesz  dostęp do wszystkich ustawień kotła, również  przez Internet, dzięki łatwej obsłudze w aplikacji myComfort.

 

Bezawaryjność i wsparcie techniczne dotyczące obsługi posprzedażowej

 • Bezapelacyjnie Windhager to najwyższa półka kotłów na paliwa stałe. Z pełnym przekonaniem stwierdzamy, że jako jedyny Producent, zapewnia szybkie, niezawodne i oparte na sprawdzonych rozwiązaniach wsparcie w niezwykle krótkim czasie.

Jedyny kocioł na pellet, który nie wymaga corocznych przeglądów serwisowych!

 • Przegląd odbywa się co 2 lata lub co 16 ton spalonego pelletu, w zależności od tego, co wystąpi jako pierwsze.
 • Każdy z podzespołów kotła BioWIN2 Touch został starannie zaprojektowany i wykonany z najlepszych materiałów, dzięki czemu  jest niezawodny i zapewnia bezproblemowe ogrzewanie pomiędzy serwisami.

Pełne 5 lat gwarancji na wszystkie podzespoły bez wyjątku!

 • zapalarka – słaby punkt większości kotłów. W kotle BioWin 2 opatentowana zapalarka jest unikalna, długowieczna, bez serwisowa. Co jest niezwykłe to fakt, że zapalarka podlega gwarancji i nie jest częścią eksploatacyjną (zużywającą się).
 • Palnik – serce kotła. Jest elementem, który się nie zużywa jego żywotność jest przewidziana na wiele lat – został wykonany z materiałów żaroodpornych i kwasoodpornych.

Kocioł na pellet Windhager BioWin 2Naszym zdaniem BioWin 2 pozwala naprawdę oszczędzać pieniądze i chronić środowisko. Jest to kocioł którego zalety nie kończą się na tym, że spala jedynie pellet!

Modułowy system Energetyczny MES+ przejmuje całość zadań związanych z zarządzaniem energią układu. Nadzoruje on wytwarzanie i podział energii w najbardziej optymalny sposób. Za wyjątkową oszczędność kotła odpowiedzialny jest jego modulujący sposób działania palnika. Od 30% mocy dostarcza on jedynie taką ilość energii, jaka jest konieczna do osiągnięcia wybranych parametrów. Kocioł nie tworzy w ten sposób nadmiarów energetycznych, za które należałoby zapłacić, spalając niepotrzebnie pellet.

Kotły C.O z tradycyjnym trybem pracy (włącz/wyłącz) pracują pełną mocą albo wcale (kotły – piece na ekogroszek wchodzą w tryb podtrzymania żaru), aby dopasować się do zapotrzebowania energetycznego. Zbyt częste cykle rozpalania i wygaszania prowadzą do dużych strat energetycznych. BioWIN 2 od 30% swojej mocy bezstopniowo dostarcza dokładnie taką ilość energii cieplnej, na którą istnieje faktyczne zapotrzebowanie.