Ogrzewanie na pellet – paliwo przyszłości

13 listopada 2015
pellet-paliwo przyszłości

Szukają państwo substytutu dla węgla lub gazu? Mamy rozwiązanie – PELLET.

Pellet to bez wątpienia paliwo przyszłości! Ekologiczna i tania energia pochodząca ze spalania biomasy – pelletu, jest rodzajem odnawialnych źródeł energii (OZE).

Czym jest pellet?

Najprościej rzecz ujmując, jest to nic innego jak sprasowane trociny, w formie granulatu, powstałe podczas produkcji mebli.

Zalety stosowania pelletu – wydajne żródło ogrzewania

Największymi zaletami tego paliwa jest komfort użytkowania jak przy gazie, oraz cena całkowita użytkowania niższa od tej za węgiel. Jak to możliwe? Otóż nowoczesne paleniska dostosowują temperaturę do aktualnego zapotrzebowania na ciepło. Dzięki temu ilość spalanego paliwa jest minimalna, w związku z czym załadunek przeprowadzamy raz na 3-4 dni, a ponadto jest to procedura na tyle komfortowa, że możemy to zrobić w koszuli wyjściowej, bez obawy o zabrudzenia. Po załadunku kontrolę przejmują wewnętrzne systemy, które zadbają o komfort i ciepło naszego mieszkania.

Ekspozycja działających piecy na pellet w salonie

Z dumą informujemy Państwa, że do naszego salonu trafiły w ostatnich dniach:

Jeżeli nie mają państwo dedykowanej kotłowni, mieszkają w starszej kamienicy, mają dość starego pieca kaflowego lub kotła na ekogroszek, to z pewnością jest to rozwiązanie dla Państwa.

Obejrzyj także:

Czym jest pellet i dlaczego warto go stosować do ogrzewania