Kominki gazowe

Kominki gazowe  tworzą nastrojową atmosferę w pomieszczeniu. Nie ma nic bardziej kojącego niż blask ognia i nic bardziej relaksującego niż obserwowanie spektaklu tańczących płomieni. Obecność kominka z nowoczesnym wkładem kominkowym na gaz  sprawia, że wnętrze staje się bardziej przytulne. poproś o konsultację
Takiego kominka zazdrościć będą Ci wszyscy - kominek w salonie jest już standardem, lecz kominek gazowy jest nadal luksusem!
Kominki gazowe
Prawdziwy ogień, ceramiczne polana które do złudzenia przypominające naturalne drewno, oraz rozgrzany żar z kamieni wulkanicznych - Tak realistyczna wizja ognia sprawia, że zwykły kominek będzie jedynie wspomnieniem.
Kominki gazowe
Unikalnym i opatentowanym systemem POWERVENT firmy DRU, teraz możesz ustawić swój wymarzony kominek gazowy w dowolnie wybranym miejscu. System zawiera wentylator, który zasysa gazy spalinowe, jednocześnie doprowadzając świeże powietrza do spalania.
Kominki gazowe
Kominki gazowe
dodaj do ulubionych
udostępnij
34 lata na rynku
Ponad 3000 realizacji
Wyjątkowe gazowe wkłady kominkowe
Realistyczne iskry wytwarzane przez generator iskier naturalnych
generator iskier
Kalfire kominki gazowe_1

 

W Kalfire zadowala nas tylko to, co najlepsze. Zamknięte kominki gazowe, produkowane w Holandi od 1981, stanowią efekt nieustannego dążenia do doskonałości stylu, technologii
i funkcjonalności. Kalfire to cenione i wielokrotnie wyróżnianie wkłady na gaz o innowacyjnej technologii i przełomowym stylu.

Opatentowane innowacje, takie jak palnik gazowy Prestige i generator naturalnych iskier (Natural Spark Generator lub NSG), z powodzeniem i w zadziwiającym stopniu symulują prawdziwe ognisko opalane drewnem. W porównaniu do kominkowych na drewno, gazowe wkłady kominkowe Kalfire stają na wysokości zadania jak żadne inne. 

 

 

Cennik Kal-Fire | rozmiar pliku: 5,52 MB
Katalog Kal-Fire | rozmiar pliku: 3,34 MB
Polecane produkty

Kal-Fire G65/44C


G65_44C

Kal-Fire G70/44S


G70_44S

Kal-Fire G80/48F


G80_48F

Kal-Fire G85/44C


G85_44C

Kal-Fire G90/44S


G90_44S

Kal-Fire G100/41F


G100_41F

Kal-Fire G105/37C


G105_37C

Kal-Fire G110/37S


G110_37S

Kal-Fire G120/41F


G120_41F

Kal-Fire G125/37C


G125_37C

Kal-Fire G130/37S


G130_37S

Kal-Fire G160/41F


G160_41F

Kal-Fire G165/37C


G165_37C

Kal-Fire G170/37S


G170_37S

Kal-Fire GP60/59F


GP60_59F

Kal-Fire GP65/55C


GP65_55C

Kal-Fire GP65/75C


GP65_75C

Kal-Fire GP70/55S


GP70_55S

Kal-Fire GP75/59F


GP75_59F

Kal-Fire GP80/54T


GP80_54T

Kal-Fire GP80/55C


GP80_55C

Kal-Fire GP85/50R


GP85_50R

Kal-Fire GP85/55S


GP85_55S

Kal-Fire GP105/59F


GP105_59F

Kal-Fire GP105/79F


GP105_79F

Kal-Fire GP110/55C


GP110_55C

Kal-Fire GP110/75C


GP110_75C

Kal-Fire GP115/55S


GP115_55S

Kal-Fire GP115/75S


GP115_75S

Kal-Fire GP60/79F


GP6079F

Kal-Fire Kalfire G60/48F


Kalfire G60_48F
Wygoda i komfort kominka gazowego
fairo-90-boczny-wkład-na-gaz-gazowy-700x700

Wybór odpowiedniego kominka może wydawać się przytłaczający, obecnie na rynku dostępnych jest mnóstwo modeli wkładów oraz technik wykonania kominka. Jednak ten wybór nie musi być trudny - jeśli zależy Ci na wygodzie i prostej obsłudze warto postawić na kominki gazowe

Na szczególną uwagę zasługują kominki gazowe holenderskiej firmy DRU. Jest to zróżnicowana oferta produktów gazowych, dostępna w szerokim zakresie rozmiarów i kształtów, w tym: panoramicznych, dwustronnych, trójstronnych oraz narożnych.Produkty cechują się bezpieczeństwem i innowacyjnością - zważając na bieżące trendy, starają się w pełni wykorzystywać możliwości najnowszych technologii. Kominki na gaz firmy DRU spełniają wszystkie normy Unii Europejskiej.

Wymiary DRU | rozmiar pliku: 1,99 MB
Katalog DRU | rozmiar pliku: 7,01 MB
Cennik DRU | rozmiar pliku: 5,21 MB

Innowacyjne kominki gazowe DRU wyposażone są w nowy unikalny system Eco Wave, który umożliwia, podziwianie wysokiego płomienia przy minimalnym zużyciu gazu. Kominek obsługiwać można za pomocą bezpłatnej aplikacji. Z Aplikacją DRU można łatwo regulować intensywność ognia. Indywidualne ustawienia w trybie Eco Wave pozwalają tworzyć własną kompozycję płomieni, a przy tym zmniejszyć zużycia gazu i zaoszczędzić nawet do 50% 

Z tym unikalnym i opatentowanym systemem firmy DRU, możecie Państwo ustawić swój wymarzony kominek gazowy w dowolnie wybranym miejscu.W przeciwieństwie do dotychczasowych systemów odprowadzania spalin DRU Power Vent może zostać użyty przy znacznych odległościach a spaliny mogą być kierowane z wykorzystaniem wielu kolan, nawet przez dolne piętra lub piwnicę.Ta bardzo elastyczna możliwość usytuowania pozwala na podłączenie kominka gazowego w niemal każdym pomieszczeniu, zarówno w domu, restauracji, hotelu czy salonie. Ponadto system zapewnia architektom perfekcyjne rozwiązanie projektowania wyjątkowych wnętrz. Innowacyjny i zapewniający oszczędność miejsca SMART ® kanał spalinowy, czyni firmę DRU liderem w dziedzinie kominków gazowych, wykazującym po raz kolejny swoje umiejętności technologiczne. DRU PowerVent wprowadza na rynek rewolucyjny system zwiększający ogromną swobodę w umiejscowieniu kominków gazowych.

Tajemnica systemu PowerVent leży w urządzeniu Powerbox, który może być zainstalowany na zewnątrz budynku lub pod dachem przy kanale odprowadzania spalin. Powerbox zawiera wentylator, który zasysa gazy spalinowe, jednocześnie doprowadzając świeże powietrza do spalania. Proces ten jest w pełni automatyczny! W ten sposób ilość doprowadzanego powietrza jest zawsze tak dobrana by nie występowały zakłócenia w ciągu spalinowym.

Podsumowując DRU PowerVent jest idealnym rozwiązaniem dla budownictwa wielorodzinnego, apartamentów, mieszkań oraz innych nietypowych miejsc, w których dotychczas niemożliwym było korzystanie z kominka gazowego.

Polecane produkty

Cosmo


Cosmo DRU-kominki na gaz

Lugo 70/2 RCH


Lugo 70-2 RCH DRU-kominki na gaz

Lugo 70/3 RCH


Lugo 70-3 RCH DRU-kominki na gaz

Metro 100 XT


Metro-100-XT

Metro 100 XT/2


Metro-100-XT-2

Metro 100 XT/3 RCH


Metro-100-XT-3-RCH

Metro 100 XTL


Metro-100-XTL

Metro 100XTU RCH


Metro-100XTU-RCH

Metro 150 XT/Tunnel


Metro-150-XT-Tunnel

Global 60 Corner BF


DRU Global Corner M_grafika

Global 70 XT


Kominek gazowy DRU global

Global 40 CF


Global 40 CF

Global 60 Triple BF


DRU Global Triple M_grafika

W salonie, w sypialni, czy nawet w łazience – teraz jedynym ograniczeniem może być, co najwyżej, wyobraźnia, ponieważ kominek gazowy sprawdzi się w każdej przestrzeni. Istnieje możliwość zamontowania go wszędzie, trzeba jednak wziąć pod uwagę kwestie bezpieczeństwa i warunki montażu kominka gazowego. Przyszły użytkownik kominka stoi przed znaczącym wyborem – jak zasilić swoje urządzenie? Do wyboru jest gaz ziemny lub LPG ze zbiornika lub butli. LPG z jednej strony oznacza kłopotliwe wymienianie butli, a z drugiej strony jest bardziej uniwersalne przy wyborze miejsca. 
Bez względu na wybór  dla każdego kominka koniecznością jest odpowiednia wentylacja.

Czy możliwy jest montaż kominka gazowego bez większych ograniczeń? Owszem.  Wiele modeli kominków cechuje się niewielką głębokością, co pozwala na zamontowanie ich nawet w wąskich przestrzeniach. Poza tym, waga wkładów kominków gazowych to średnio od 90 kg do 150 kg, jest więc znacząco lżejsza od typowych kominków opalanych drewnem. 
Jeśli planujemy umiejscowić kominek w nowo wybudowanym domu - obędzie się również bez murowania komina, ponieważ gazowe wkłady kominkowe wykorzystują przewody powietrzno-spalinowe, wyprowadzane np. przez ścianę zewnętrzną.
Co jeżeli mamy już w domu murowany komin? Za nim podłączymy do niego kominek gazowy należy umieścić w nim systemowy przewód spalinowy ze stali kwasoodpornych. 

Wybór miejsca dla usytuowania kominka wiąże się z jego odpowiednim przygotowaniem. Trzeba pamiętać o zastosowaniu izolacji termicznej, jeśli kominek będzie znajdował się blisko instalacji elektrycznej, wodnej i gazowej. Instalacją gazową powinien zająć się fachowiec - instalator z odpowiednimi uprawnieniami, dobrze zaznajomiony z obowiązującymi przepisami. Do instalacji wykorzystuje się najczęściej stalowe, bądź miedziane rury o średnicy 1/2 cala, zakończone zaworem kulowym w okolicach skrzynki technicznej z elektroniką wkładu kominkowego montowanej bezpośrednio w obudowie kominka.

Stosując się do powyższych rad, montaż wymarzonego kominka gazowego w dowolnie dobranym miejscu nie powinien stanowić problemu, ani wyzwania. A to sprawia, że niepowtarzalnym klimatem i atmosferą kominków może się cieszyć każdy - w każdej przestrzeni. Trzeba jednak pamiętać, by w przypadku jakichkolwiek wątpliwości dotyczących instalacji gazowej, wentylacji, bądź samego montażu kominka - zgłosić się z wątpliwościami do sprzedawcy tych urządzeń. Sprzedawca bowiem w sposób fachowy będzie potrafił odpowiedzieć na pytania, rozwiać ewentualne wątpliwości i doradzić w taki sposób, by ostatecznie dokonany wybór był tym najlepszym. Wtedy pozostanie tylko cieszyć się nieuciążliwym użytkowaniem i najpiękniejszymi chwilami spędzonymi w blasku ognia kominka.

Polecane produkty

Kominek gazowy nie wymaga rozpalania, dokładania drewna i kontrolowania jego ilości w celu podtrzymania ognia oraz zapewnienia odpowiedniego poziomu ciepła w pomieszczeniu. Stanowi rozwiązanie idealne do salonu, apartamentu, restauracji, czy hotelu, gdzie komfort użytkowania jest najważniejszy. Kominek gazowy daje możliwość ciągłej pracy, przy minimalnym poziomie obsługi, pozwalając także na zarządzanie instalacją grzewczą w pomieszczeniu przy pomocy urządzeń zdalnej obsługi.

Jarosław Godzic

priorytet

bezpieczeństwo

realizacja

do 8 tygodni

cena od

12.000 PLN

Kominki gazowe
przykłady aranżacji

Galeria zdjęć

przykładowe aranżacje

Kominki gazowe
zobacz galerię zdjęć

Wszystkie filmy

klknij i zobacz więcej filmów
o stosowanej technologii

×

Zapisz się do naszego newslettera

Poznaj TOP 10 kominków na rok 2016 i sprawdź, jaki typ będzie pasować najlepiej do twojego salonu.

Wyślij mi swój newsletter (można zrezygnować w każdej chwili).