Wkłady z płaszczem wodnym

Wkłady z płaszczem wodnym to rozwiązanie nowoczesne i energooszczędne. Odpowiednia konstrukcja, zawierająca dwuwarstwową ścianę wypełnioną wodą (tzw. płaszcz wodny) oraz połączony z nią wymiennik ciepła pozwalają na wykorzystanie energii cieplnej kominka do ogrzania całego domu.
kontakt@kominki-godzic.pl
Wkłady-z-płaszczem-belka-1
dodaj do ulubionych
udostępnij
42 lat na rynku
Ponad 3000 realizacji
Prawdopodobnie najlepszy na rynku wkład z płaszczem wodnym
Rozbudowany wymiennik cieplny, który zaczyna się już niemalże od nóg wkładu (dolnej komory spalania), ogrzewany jest temperturą splanin od 600-900 °C . Dzięki tak innowacyjnemu rozwiązaniu, przekazywana energia cieplna jest w pełni wykorzystana! - Temperatura spalin odprowadzanych do komina nie przekracza 180 °C
woda1
Górna komora spalania – ściany paleniska zostały wyłożone wysokiej jakości wermikulitem o dużej wytrzymałości (gęstość do 1200kg/m3). Jest to materiał dzięki któremu możliwe jest skuteczne stabilizowanie przekazywanego do płaszcza wodnego ciepła z jednoczesnym wyeliminowaniem drastycznego obniżenia temperatury w komorze spalania.
plyty-wermikulitowe-wklady
Innowacyjna konstrukcja płaszcza wodnego z pionowymi płomieniówkami i zawirowywaczami spalin, które stale utrzymują czystość w celu efektywnego przekazywania energii cieplnej do wody.
Zawirowywacze spalin
Automatyczne czyszczenie wymiennika przy każdorazowym otwarciu drzwi. System oczyszczenia płomieniówek, eliminuje konieczność uciążliwego ręcznego usuwania sadzy.
wymiennik_ciepla_od_strony_spalin_bez_systemu_czyszczenia
Wysoką sprawność i czystość spalania gwarantuje innowacyjny system zgazowania drewna i dopalania spalin w dolnej komorze zgazowania.
holzgas
Autorski system potrójnego przeszklenia utrzymuję szkło w STAŁEJ czystości, oraz ogranicza nadmierną emisję ciepła do pomieszczenia. Trzy szyby minimalizują także ryzyko oparzenia przez dziecko!
szyba-kominka
Gaz drzewny dostarczany przez dyszę z głównej komory do dolnej komory dopalania spalin.
dysza
Wężownica schładzająca + zawór termostatyczny, którego zadaniem jest zabezpieczenie przed nadmiernym wzrostem temperatury wody w płaszczu wodnym. Wężownicę łączy się z instalacją zimnej wody poprzez zawór termostatyczny. Kiedy woda w płaszczu kominka osiągnie ponad 95º C, zawór ten wyposażony w termostat otwiera się, a przez wężownicę przepływa zimna woda, która schładza płaszcz. Wylot z wężownicy schładzającej podłączony jest do odpływu w kanalizacji.
wezownica_schladzajaca-kominek
Opcjonalnie dla zwiększenia mocy urządazenia do 25 kW lub dla poprawy ciągu, instalowany jest wentylator na wylocie spalin komina dymowego. Podciśnienie wytwarzane przez wentylator gwarantuje dostateczny ciąg kominowy w każdych okolicznościach niezależnie od pogody, usytuowania budynku, temperatury komina i jego przekroju.
wyciag-spalin-kominek-kopci
Automatycznie otwierana klapa rozpałowa (z chwilą otwarcia drzwi), zapewnia skrót dla spalin odprowadzanych bezpośrednio do komina. Eliminuje efekt uciążliwego kopcenia do pomieszczenia przy dokładaniu drewna w kominkach z płaszczem wodnym.
kopci kominek
Izolacja płaszcza wodnego z włókna ceramicznego marki PROMAT. Mata ALSIFLEX® z włókna polikrystalicznego na bazie mulitu i korundu są bardzo odporne na wstrząsy cieplne, mają wysoką trwałość termiczną, niskie przewodnictwo cieplne i wysoką odporność chemiczną.
Alsiflex-kominki-z-płaszczem-wodnym-izolacja
Zdobywca "Złotego Pieca" w konkursie Polskie Premiery Targowe, organizowanego przez wydawnictwo Świat Kominków oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie.
zloty-piec-nagroda-swiat-kominkow
ETNA h20 przekrój PNG

Etne H2O wyróżnia najwyższa sprawność, duża moc i właściwy podział energii cieplnej (10% przez szybę, 10% przez korpus i 80% do wody). Te idealne połączenie, sprosta oczekiwaniom wymagających inwestorów oraz instalatorów!  

POZNAJ NOWY STANDARD JAKOŚCI

Dzięki wizji na przełomową konstrukcję, wyznaczyliśmy całkiem nowe kierunki. Od dziś wkłady będą bardziej niezawodne i znacznie łatwiejsze w obsłudze!  

LAUREAT NAGRODY Międzynarodowych Targów Kominki 2018 – Budma w Poznaniu.

Wkład kominkowy ETNA H2O z płaszczem wodnym został odznaczony statuetką „Złoty Piec” - Pierwszą nagrodą w konkursie Polskich Premier Targowych.

 

Różnicę stanowi jakość.

Sprawdzony produkt, doświadczenie, profesjonalny, zgrany, pracujący z zapałem zespół i dobra infrastruktura są gwarantem stałego umacniania pozycji marki Godzic na rynku jako synonimu produktów o bardzo dobrej jakości za przystępną cenę.

Firma zdecydowała się czynnie zaangażować w branżę kominkową. Na bazie zdobytych doświadczeń od ponad 36 lat z sukcesem rozpoczeła własną produkcję stalowych wkładów kominkowych, palenisk cermaicznych oraz piecy akumulacyjnych.

Marka GODZIC jest znana ze swych innowacyjnych i wytrzymałych wkładów wykonanych ze stali kotłowej o gatunku P265GH. Oferuje nietypowe w konstrukcji wkłady z płaszczem wodnym oraz wkłady z tzw. Nasadą wodną. Bardzo atrakcyjne są zwłaszcza ceny tych ostatnich produktów, ale mimo iż są atrakcyjne, nie należy obawiać się złej jakości, są to bowiem produkty o wielu walorach technicznych i czysto użytkowych.

 

 

HKD-2_-SK

Centralne ogrzewanie z kominka lub pieca kaflowego - chyba lepszej i bardziej sensownej alternatywy nie znajdziemy, jeśli myślimy o zapewnieniu ciepła dla domu i ciepłej wody dla jego mieszkańców. Piec kaflowy lub kominek z wkładem może wspomagać posiadany system grzewczy, może też zostać włączony w ten system jako niezależne i samodzielne źródło ciepła.

Korzystanie z rodzimego i nieszkodliwego dla środowiska i klimatu paliwa jakim jest drewno, daje ponadto wiele powodów do zadowolenia.Oprócz przyjemnego ciepła i atmosfery - z których słyną kominki lub piece - rozwiązanie takie daje pewność, że w każdej sytuacji będzie można zadbać o ciepło jako jedną z podstawowych potrzeb rodziny.

Brunner katalog 2014 | rozmiar pliku: 4,02 MB

Produkty projektowane z myślą o cenie od samego początku, już przy wyborze materiałów zasad konstrukcji, mają z założenia spełniać tylko konieczne wymogi. Produkt ma być przecież tani. BRUNNER robi to inaczej. Projekty tworzy od początku mając na uwadze wyłącznie funkcjonalność i jakość. Dzięki tej metodzie wykorzystuje całą wiedzę i doświadczenie najlepszych inżynierów i praktyków w branży. W ten sposób zawsze udaje się znaleźć optymalne rozwiązanie, jeśli chodzi o efektywność i trwałość

 


Czysta powierzchnia szyby. Dzięki trwałym i regulowanym uszczelnieniom.


Opcjonalna podwójna szyba. Nawet do 50% mniejsze promieniowanie cieplne przez podwójną szybę. 


Łatwe czyszczenie. Proste otwieranie i zamykanie podnoszonej szyby do czyszczenia za naciśnięciem przycisku 


Easy-lift. Jedyny w swoim rodzaju system zapewnia lekkość obsługi podnoszonej szyby i trwałość.


Mechanika unoszonych drzwi. Podwójnie łożyskowane krążki o dużym promieniu obwodu prowadzą linki obciążników równo i gładko. Stalowe linki wytrzymują obciążenie do 670 kg.


Szamotowa komora spalania. Wysokiej jakości szamoty wytrzymują największe obciążenia termiczne i mechaniczne.


Dźwignia obsługowa. Drążek ze stali szlachetnej ze spiralną rączką (nie parzy) z funkcją pogrzebacza.


Puzzle-Profil. Sztywne i stabilne profile ramy drzwi w wersji z pojedynczą i podwójną szybą.


Uszczelki silikatowe. Elastyczne uszczelki wytrzymują temperatury do 1000°C i zapewniają szczelność drzwi na całym obwodzie.


Króciec dopływu powietrza. Niezależne od pomieszczenia zaopatrzenie w powietrze do spalania.


Wzorcowe wartości emisji. Dzięki czystemu wypalaniu gazów spalinowych, wkłady kominkowe Brunner odpowiadają wymogom aktualnych i zapowiadanych norm przepisów niemieckich, austriackich i szwajcarskich.


 

Brunner to bezwątpienia pionier na rynku wkładów do pieców kaflowych. Firma swoją siedzibę ma  w Eggenfelden, w południowo-wschodniej części Bawarii.


Dlaczego warto kupować wkłady kominkowe Brunner? 


Wkłady kominkowe tego producenta są całkowicie produkowane w Niemczech, co gwarantuje perfekcje w każdym calu - najwyższa jakość materiałów w połączeniu z trwałą  konstrukcją. Funkcjonalność czyli prosta obsługa to już standard kojarzony zawsze z marką BRUNNER.
Do produkcji kominków od Brunnera stosuje się wyłącznie materiały wysokiej jakości, wiadomego pochodzenia. Dzięki temu, że firma stawia na solidność, a nie na prostotę i oszczędności kosztem jakości, wkłady kominkowe i kominki tego producenta cieszą się bardzo dobrymi opiniami na całym świecie.
Firma to nie tylko produkty, to przede wszystkim jej pracownicy - najcenniejszy skarb. Dzięki ich zaangażowaniu, produkty firmy Brunner mogą się ciągle doskonalić i dostosowywać do zmieniających się nieprzerwanie realiów. 
Podsumowując wkłady Brunner to idealne rozwiązanie dla osób, które nie lubią wydawać dwa razy pieniędzy. Bardzo wysoka jakość nigdy nie idzie w parze z ceną, lecz odpowiednia cena czyni produkty tej firmy jednymi z najlepszych na świecie.

 

Kamin-Kessel 62/76 DT


kaminkessel-stil6276d

Architektur-Kamin 45/101


kaminkessel-arch45101

Architektur-Kamin 38/86


kaminkessel-arch3886

Stil-Kamin 51/67


kamine-stil-51-67-kesselaufsatz

Kamin-Kessel Eck 57/67/44 [L/P]


kamine-eck-57-67-44-l

Stil-Kamin 51/67


kamine-stil-51-67-t-kesselaufsatz

Architektur-Kamin 38/86 tunel


kaminkessel-arch3886-tunnel

Architektur-Kamin 45/101 tunel


kaminkessel-arch45101t-(1)

HKD 2.2 k SK


hkd2_2k-sk

HKD 2.2 SK + EAS


hkd_2_2sk

HKD 2.2 XL SK/h + EAS


hkd2_2xl-sk-h

HKD 2.2 XL SK/s + EAS


hkd2_2xl-sk-1

HKD 4.1 w szyba płaska


HKD-4_1-z-kessel-w1

HKD 4.1 SK


HKD-4_1-kokessel-sk-2

KK 51/67 drzwi uchylne płaski z kotłem


KK-51,67-drzwi-uchylne-płaski-z-kotłem

HKD 2.2 Kesselmodul


HKD-2_2_Kesselmodul_retusche
Zintegrowany wymiennik cieplny
Wymiennik
Wydajna wężownica schładzająca
wężownica
Podwójna szyba
Podwójna szyba
plaszcz-wodny-schemat

Nieprzeciętna twórczość inżynierów Spartherm połączona z nowoczesną technologią pozwoliła stworzyć system grzewczy wydajny energetycznie i zgodny z surowymi normami ekologicznymi.

Wartości które przekonują:

  • 25-80% mocy przekazywanej do wody      
  • 78-86% skuteczności spalania
  • neutralny pod względem obecności CO2  

Zatem zachodzi nie tylko proces ogrzewania wody – dodatkowo wkład z płaszczem wodnym SPARTHERM wytwarza ciepło dla całego domu, nie wspominając już o cudownie kojącej atmosferze migoczących polan za zawsze czystą szybą.                                                                                        

Katalog wkłady wodne Spartherm | rozmiar pliku: 4,65 MB

Wkład z płaszczem wodnym to urządzenie na którym nie wolno oszczędzać. Źle pojęte oszczędności niekorzystnie odbija sie na trwałości, funkcjonalności, zużyciu drewna i co najgorsze czystości szyby. Niezmiernie ważne są względy bezpieczeństwa. Wkład z płaszczem wodnym, działa podobnie jak kocioł na paliwo stałe. Nieprawidłowo skonstruowany, może doprowadzić do zagotowania wody, wzrostu ciśnienia i w konsekwencji uszkodzeniu wkładu i instalacji.

Mariusz Godzic

sprawność

do 85%

priorytet

bezpieczeństwo

cena od

5.500 PLN

Kominki konwekcyjne
przykłady aranżacji

Galeria zdjęć

przykładowe aranżacje

Kominki konwekcyjne
zobacz galerię zdjęć

Wszystkie filmy

klknij i zobacz więcej filmów
o stosowanej technologii

×