Wkłady z płaszczem wodnym

Wkłady z płaszczem wodnym to rozwiązanie nowoczesne i energooszczędne. Odpowiednia konstrukcja, zawierająca dwuwarstwową ścianę wypełnioną wodą (tzw. płaszcz wodny) oraz połączony z nią wymiennik ciepła pozwalają na wykorzystanie energii cieplnej kominka do ogrzania całego domu. poproś o konsultację
Wkłady-z-płaszczem-belka-1
dodaj do ulubionych
udostępnij
34 lata na rynku
Ponad 3000 realizacji
Rozbudowany wymiennik cieplny, który zaczyna się już niemalże od nóg wkładu (dolnej komory spalania), ogrzewany jest temperturą splanin od 600-900 °C . Dzięki tak innowacyjnemu rozwiązaniu, przekazywana energia cieplna jest w pełni wykorzystana! - Temperatura spalin odprowadzanych do komina nie przekracza 180 °C
woda1
Górna komora spalania – ściany paleniska zostały wyłożone wysokiej jakości wermikulitem o dużej wytrzymałości (gęstość do 1200kg/m3). Jest to materiał dzięki któremu możliwe jest skuteczne stabilizowanie przekazywanego do płaszcza wodnego ciepła z jednoczesnym wyeliminowaniem drastycznego obniżenia temperatury w komorze spalania.
plyty-wermikulitowe-wklady
Innowacyjna konstrukcja płaszcza wodnego z pionowymi płomieniówkami i zawirowywaczami spalin, które stale utrzymują czystość w celu efektywnego przekazywania energii cieplnej do wody.
Zawirowywacze spalin
Automatyczne czyszczenie wymiennika przy każdorazowym otwarciu drzwi. System oczyszczenia płomieniówek, eliminuje konieczność uciążliwego ręcznego usuwania sadzy.
wymiennik_ciepla_od_strony_spalin_bez_systemu_czyszczenia
Wysoką sprawność i czystość spalania gwarantuje innowacyjny system zgazowania drewna i dopalania spalin w dolnej komorze zgazowania.
holzgas
Autorski system potrójnego przeszklenia utrzymuję szkło w STAŁEJ czystości, oraz ogranicza nadmierną emisję ciepła do pomieszczenia. Trzy szyby minimalizują także ryzyko oparzenia przez dziecko!
szyba-kominka
Gaz drzewny dostarczany przez dyszę z głównej komory do dolnej komory dopalania spalin.
dysza
Wężownica schładzająca + zawór termostatyczny, którego zadaniem jest zabezpieczenie przed nadmiernym wzrostem temperatury wody w płaszczu wodnym. Wężownicę łączy się z instalacją zimnej wody poprzez zawór termostatyczny. Kiedy woda w płaszczu kominka osiągnie ponad 95º C, zawór ten wyposażony w termostat otwiera się, a przez wężownicę przepływa zimna woda, która schładza płaszcz. Wylot z wężownicy schładzającej podłączony jest do odpływu w kanalizacji.
wezownica_schladzajaca-kominek
Opcjonalnie dla zwiększenia mocy urządazenia do 25 kW lub dla poprawy ciągu, instalowany jest wentylator na wylocie spalin komina dymowego. Podciśnienie wytwarzane przez wentylator gwarantuje dostateczny ciąg kominowy w każdych okolicznościach niezależnie od pogody, usytuowania budynku, temperatury komina i jego przekroju.
wyciag-spalin-kominek-kopci
Automatycznie otwierana klapa rozpałowa (z chwilą otwarcia drzwi), zapewnia skrót dla spalin odprowadzanych bezpośrednio do komina. Eliminuje efekt uciążliwego kopcenia do pomieszczenia przy dokładaniu drewna w kominkach z płaszczem wodnym.
kopci kominek
Izolacja płaszcza wodnego z włókna ceramicznego marki PROMAT. Mata ALSIFLEX® z włókna polikrystalicznego na bazie mulitu i korundu są bardzo odporne na wstrząsy cieplne, mają wysoką trwałość termiczną, niskie przewodnictwo cieplne i wysoką odporność chemiczną.
Alsiflex-kominki-z-płaszczem-wodnym-izolacja
Zdobywca "Złotego Pieca" w konkursie Polskie Premiery Targowe, organizowanego przez wydawnictwo Świat Kominków oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie.
zloty-piec-nagroda-swiat-kominkow
ETNA h20 przekrój PNG

PRAWDOPODOBNIE NAJLEPSZY NA RYNKU WKŁAD Z PŁASZCZEM WODNYM.

Etne H2O wyróżnia najwyższa sprawność, duża moc i właściwy podział energii cieplnej (10% przez szybę a 90% do wody). Te idealne połączenie, sprosta oczekiwaniom wymagających inwestorów oraz instalatorów!  

POZNAJ NOWY STANDARD JAKOŚCI

Dzięki wizji na przełomową konstrukcję, wyznaczyliśmy całkiem nowe kierunki. Od dziś wkłady będą bardziej niezawodne i znacznie łatwiejsze w obsłudze!  

LAUREAT NAGRODY Międzynarodowych Targów Kominki 2018 – Budma w Poznaniu.

Wkład kominkowy ETNA H2O z płaszczem wodnym został odznaczony statuetką „Złoty Piec” - Pierwszą nagrodą w konkursie Polskich Premier Targowych.

Katalog wraz z cenami | rozmiar pliku: 35,07 MB

 

Różnicę stanowi jakość.

Sprawdzony produkt, doświadczenie, profesjonalny, zgrany, pracujący z zapałem zespół i dobra infrastruktura są gwarantem stałego umacniania pozycji marki Godzic na rynku jako synonimu produktów o bardzo dobrej jakości za przystępną cenę.

Firma zdecydowała się czynnie zaangażować w branżę kominkową. Na bazie zdobytych doświadczeń od ponad 36 lat z sukcesem rozpoczeła własną produkcję stalowych wkładów kominkowych, palenisk cermaicznych oraz piecy akumulacyjnych.

Marka GODZIC jest znana ze swych innowacyjnych i wytrzymałych wkładów wykonanych ze stali kotłowej o gatunku P265GH. Oferuje nietypowe w konstrukcji wkłady z płaszczem wodnym oraz wkłady z tzw. Nasadą wodną. Bardzo atrakcyjne są zwłaszcza ceny tych ostatnich produktów, ale mimo iż są atrakcyjne, nie należy obawiać się złej jakości, są to bowiem produkty o wielu walorach technicznych i czysto użytkowych.

 

 

Polecane produkty

Etna H2O


Wkład z płaszczem wodnym Etna 1V-H2O

Beste 67x47 z wymiennikiem wodnym


Palenisko Beste 67x47 płaski z wymiennikiem H2O

Beste 75X36X37 z wymiennikiem wodnym


Palenisko BN3L-BESTE-75X36X37-NAROŻNY-H2O wkład z płaszczem wodnym

Etna z KDG i z wymiennikiem wodnym


Palenisko ETNA z KDG i z wymiennikiem wodnym

Isty 67x47 z wymiennikiem wodnym


Wkład Isty w wymiennikiem wodnym H2O
Wkłady z płaszczem wodnym Brunner
HKD-2_-SK

Centralne ogrzewanie z kominka lub pieca kaflowego - chyba lepszej i bardziej sensownej alternatywy nie znajdziemy, jeśli myślimy o zapewnieniu ciepła dla domu i ciepłej wody dla jego mieszkańców. Piec kaflowy lub kominek z wkładem może wspomagać posiadany system grzewczy, może też zostać włączony w ten system jako niezależne i samodzielne źródło ciepła.

Korzystanie z rodzimego i nieszkodliwego dla środowiska i klimatu paliwa jakim jest drewno, daje ponadto wiele powodów do zadowolenia.Oprócz przyjemnego ciepła i atmosfery - z których słyną kominki lub piece - rozwiązanie takie daje pewność, że w każdej sytuacji będzie można zadbać o ciepło jako jedną z podstawowych potrzeb rodziny.

Brunner katalog 2014 | rozmiar pliku: 4,02 MB

Produkty projektowane z myślą o cenie od samego początku, już przy wyborze materiałów zasad konstrukcji, mają z założenia spełniać tylko konieczne wymogi. Produkt ma być przecież tani. BRUNNER robi to inaczej. Projekty tworzy od początku mając na uwadze wyłącznie funkcjonalność i jakość. Dzięki tej metodzie wykorzystuje całą wiedzę i doświadczenie najlepszych inżynierów i praktyków w branży. W ten sposób zawsze udaje się znaleźć optymalne rozwiązanie, jeśli chodzi o efektywność i trwałość

 


Czysta powierzchnia szyby. Dzięki trwałym i regulowanym uszczelnieniom.


Opcjonalna podwójna szyba. Nawet do 50% mniejsze promieniowanie cieplne przez podwójną szybę. 


Łatwe czyszczenie. Proste otwieranie i zamykanie podnoszonej szyby do czyszczenia za naciśnięciem przycisku 


Easy-lift. Jedyny w swoim rodzaju system zapewnia lekkość obsługi podnoszonej szyby i trwałość.


Mechanika unoszonych drzwi. Podwójnie łożyskowane krążki o dużym promieniu obwodu prowadzą linki obciążników równo i gładko. Stalowe linki wytrzymują obciążenie do 670 kg.


Szamotowa komora spalania. Wysokiej jakości szamoty wytrzymują największe obciążenia termiczne i mechaniczne.


Dźwignia obsługowa. Drążek ze stali szlachetnej ze spiralną rączką (nie parzy) z funkcją pogrzebacza.


Puzzle-Profil. Sztywne i stabilne profile ramy drzwi w wersji z pojedynczą i podwójną szybą.


Uszczelki silikatowe. Elastyczne uszczelki wytrzymują temperatury do 1000°C i zapewniają szczelność drzwi na całym obwodzie.


Króciec dopływu powietrza. Niezależne od pomieszczenia zaopatrzenie w powietrze do spalania.


Wzorcowe wartości emisji. Dzięki czystemu wypalaniu gazów spalinowych, wkłady kominkowe Brunner odpowiadają wymogom aktualnych i zapowiadanych norm przepisów niemieckich, austriackich i szwajcarskich.


 

Brunner to bezwątpienia pionier na rynku wkładów do pieców kaflowych. Firma swoją siedzibę ma  w Eggenfelden, w południowo-wschodniej części Bawarii.


Dlaczego warto kupować wkłady kominkowe Brunner? 


Wkłady kominkowe tego producenta są całkowicie produkowane w Niemczech, co gwarantuje perfekcje w każdym calu - najwyższa jakość materiałów w połączeniu z trwałą  konstrukcją. Funkcjonalność czyli prosta obsługa to już standard kojarzony zawsze z marką BRUNNER.
Do produkcji kominków od Brunnera stosuje się wyłącznie materiały wysokiej jakości, wiadomego pochodzenia. Dzięki temu, że firma stawia na solidność, a nie na prostotę i oszczędności kosztem jakości, wkłady kominkowe i kominki tego producenta cieszą się bardzo dobrymi opiniami na całym świecie.
Firma to nie tylko produkty, to przede wszystkim jej pracownicy - najcenniejszy skarb. Dzięki ich zaangażowaniu, produkty firmy Brunner mogą się ciągle doskonalić i dostosowywać do zmieniających się nieprzerwanie realiów. 
Podsumowując wkłady Brunner to idealne rozwiązanie dla osób, które nie lubią wydawać dwa razy pieniędzy. Bardzo wysoka jakość nigdy nie idzie w parze z ceną, lecz odpowiednia cena czyni produkty tej firmy jednymi z najlepszych na świecie.

 

Polecane produkty

Kamin-Kessel 62/76 DT


kaminkessel-stil6276d

Architektur-Kamin 45/101


kaminkessel-arch45101

Architektur-Kamin 38/86


kaminkessel-arch3886

Stil-Kamin 51/67


kamine-stil-51-67-kesselaufsatz

Kamin-Kessel Eck 57/67/44 [L/P]


kamine-eck-57-67-44-l

Stil-Kamin 51/67


kamine-stil-51-67-t-kesselaufsatz

Architektur-Kamin 38/86 tunel


kaminkessel-arch3886-tunnel

Architektur-Kamin 45/101 tunel


kaminkessel-arch45101t-(1)

HKD 2.2 k SK


hkd2_2k-sk

HKD 2.2 SK + EAS


hkd_2_2sk

HKD 2.2 XL SK/h + EAS


hkd2_2xl-sk-h

HKD 2.2 XL SK/s + EAS


hkd2_2xl-sk-1

HKD 4.1 w szyba płaska


HKD-4_1-z-kessel-w1

HKD 4.1 SK


HKD-4_1-kokessel-sk-2

KK 51/67 drzwi uchylne płaski z kotłem


KK-51,67-drzwi-uchylne-płaski-z-kotłem

HKD 2.2 Kesselmodul


HKD-2_2_Kesselmodul_retusche
Zintegrowany wymiennik cieplny
Wymiennik
Wydajna wężownica schładzająca
wężownica
Podwójna szyba
Podwójna szyba
plaszcz-wodny-schemat

Nieprzeciętna twórczość inżynierów Spartherm połączona z nowoczesną technologią pozwoliła stworzyć system grzewczy wydajny energetycznie i zgodny z surowymi normami ekologicznymi.

Wartości które przekonują:

  • 25-80% mocy przekazywanej do wody      
  • 78-86% skuteczności spalania
  • neutralny pod względem obecności CO2  

Zatem zachodzi nie tylko proces ogrzewania wody – dodatkowo wkład z płaszczem wodnym SPARTHERM wytwarza ciepło dla całego domu, nie wspominając już o cudownie kojącej atmosferze migoczących polan za zawsze czystą szybą.                                                                                        

Katalog wkłady wodne Spartherm | rozmiar pliku: 4,65 MB
Polecane produkty

Mini Z1 H2O XL 4s


Mini-Z1-H2O-XL

Varia 1V H2O XXL-4S


Varia-1V-H2O-XL-4S

VARIA 1V H2O-4S


Varia-1VH2O-4S-1024x640

Varia 2R 55h H20-4s


Varia-2R-55h-H20

Varia 2Lh H2O-4S


Varia-2Lh-H2O-4S-Linear

Varia Ah H2O-4s


Varia-Ah-H2O-4S-Linear_wklad

Varia A-FDh H2O-4S


Varia-A-FDh-H2O-4S

Renova-A H2O Classic


Renova A H2O Classic_wklad

Wkład z płaszczem wodnym to urządzenie na którym nie wolno oszczędzać. Źle pojęte oszczędności niekorzystnie odbija sie na trwałości, funkcjonalności, zużyciu drewna i co najgorsze czystości szyby. Niezmiernie ważne są względy bezpieczeństwa. Wkład z płaszczem wodnym, działa podobnie jak kocioł na paliwo stałe. Nieprawidłowo skonstruowany, może doprowadzić do zagotowania wody, wzrostu ciśnienia i w konsekwencji uszkodzeniu wkładu i instalacji.

Mariusz Godzic

sprawność

do 85%

priorytet

bezpieczeństwo

cena od

5.500 PLN

Kominki konwekcyjne
przykłady aranżacji

Galeria zdjęć

przykładowe aranżacje

Kominki konwekcyjne
zobacz galerię zdjęć

Wszystkie filmy

klknij i zobacz więcej filmów
o stosowanej technologii

×

Zapisz się do naszego newslettera

Poznaj TOP 10 kominków na rok 2016 i sprawdź, jaki typ będzie pasować najlepiej do twojego salonu.

Wyślij mi swój newsletter (można zrezygnować w każdej chwili).