Piecyki kominkowe na drewno

Jeżeli nie chcesz inwestować w złożona konstrukcję kominka, to alternatywę stanowią specjalne piecyki kominkowe o mocy odpowiadającej parametrom budynków energooszczędnych lub pasywnych. Uzyskujemy od nich tylko aktywne ciepło przy minimalnym zużyciu drewna,  są  przystosowane konstrukcyjnie do stosowania w budynkach dobrze ocieplonych.
poproś o konsultację
piece kominkowe na drewno
dodaj do ulubionych
udostępnij
37 lat na rynku
Ponad 3000 realizacji
Jøtul źródło ciepła i komfortu na całe życie
Piec_na_drewno_Jotul 373-CZ_500x500

Jøtul walczymy z zimnem od 1853r.

Żeliwne piece na drewno i wkłady kominkowe Jøtul wykonywane są ręcznie w Norwegii. Posiadając bogate tradycje, Jøtul łaczy od ponad 160 lat solidne i piękne rękodzieło ze sztuką walki z chłodem. Jest to podstawa obecnej pozycji lidera rynkowego i preferowanego wyboru dla klientów, oczekujących najlepszych na świecie produktów. Piece Jøtul wielokrotnie zostały docenione przez jury międzynarodowych konkursów, takich jak "reddot design award" w 2007, 2010 i 2015 roku.

Poprzez lata klasyczne, wolno stojące piece na drewno Jøtul zyskały reputację najlepszychna rynku pod względem właściwości grzewczych, jakości i trwałości. Grupa ta zawiera małe i duże modele, więc każdy znajdzie piec odpowiedni do swoich potrzeb. Są one łatwe w użytkowaniu oraz oferują szeroki zakres parametrów grzewczych. Dzięki temu są odpowiednie zarówno na chłodne jesienne wieczory, jak i na mroźne zimowe dni.

Katalog 2018 | rozmiar pliku: 10,76 MB
Cennik 2019 | rozmiar pliku: 609,47 KB
Piec na drewno Jotul F 105 B WHE

Czyste ciepło z Norwegii

Norwegia znana jest na całym świecie ze swojego stosunku wobec zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska oraz posiada najsurowsze na świecie wymagania dotyczące emisji. Z tego powodu firma Jøtul ciągle udoskonala wykorzystanie paliwa i optymalizuje efektywność́ cieplną. Jest to dobra wiadomość dla Twojego portfela i dla środowiska.

Wielokrotnie nagradzane, ponadczasowe wzornictwo

Produkty firmy Jøtul reprezentują funkcjonalne, nowoczesne wzornictwo. Są one innowacyjne, jednakże wytrzymują próbę czasu i wybijają się ponad krótkotrwałe trendy. W Jøtul wierzymy mocno, że forma powinna podążać za funkcją oraz że dobry projekt musi oferować więcej niż chwilę przyjemności dla oka. Kilkanaście naszych produktów zostało wyróżnionych nagrodami za wzornictwo, potwierdzającymi nasze przekonanie

Żeliwo wybierane od pokoleń

Wybór żeliwa jako materiału do produkcji naszych wyrobów oparty jest wyłącznie na jego bardzo wysokiej wytrzymałości i jakości. Piece na drewno firmy Jøtul nie ulegają deformacji, drzwiczki nie obluzowują się, a zawiasy oraz mechanizm zamykania działają niezawodnie nawet po długotrwałym używaniu, zaś dostępność części zamiennych dodatkowo wydłuża trwałość produktów firmy Jøtul.

Jøtul jest jedynym w Norwegii,a zarazem najdłużej działającym w świecie, producentem pieców na drewno, szczycącym się ponad 160-letnią historią. Przygoda zaczęła się w mieście Loelva w 1853 roku, kiedy Oluf Onsum, syn farmera, założył firmę Kværner Jernstøbri. Firma Kværner rozpoczęła produkcję wyrobów żeliwnych i do 1900 roku stała się jedną z największych odlewni pieców żeliwnych w Norwegii. Na początku XX wieku, Kværner był najnowocześniejszym zakładem mechanicznym w Norwegii, rozszerzał działalność i zaczął bardziej interesować się rozwojem nowych produktów. W 1916 roku zakład produkcji pieców żeliwnych został sprzedany. Nabywcą odlewni był 26-letni Herman Anker, który zmienił jej nazwę na Kværner Ovnssøperi. Zamierzał on kontynuować tradycje norweskiego przemysłu żeliwnego, jednocześnie rozwijając estetykę i jakość produktów. Anker był inteligentnym przedsiębiorcą, który doceniał marketing i fachowy personel sprzedaży na długo przed tym, zanim stało się to powszechną praktyką. W ten sposób zostały położone podwaliny pod markę Jøtul. W latach 20-tych dwudziestego wieku międzynarodowa gospodarka przeżywała poważny kryzys i przed firmą Jøtul stanęło widmo bankructwa. Wybawcą okazał się Johannes Gahr. Posiadał on wiele zalet swoich poprzedników i wyprowadził Jøtul z zapaści w epokę nowego wzrostu. Firma Jøtul ponownie stała się największym producentem pieców żeliwnych w Norwegii. Rozwój firmy nastąpił po II Wojnie Światowej, pomimo spadku popytu na piece opalane drewnem spowodowanego pojawieniem się nowych źródeł energii cieplnej, jak ropa, nafta i elektryczność. W latach sześćdziesiątych na rynku pozostało niewielu graczy i do tego czasu Jøtul stał się największym z nich. Firma zaczęła się dostosowywać do wymogów rynku już w latach pięćdziesiątych,
a kominki na paliwa ciekłe były najważniejszym źródłem dochodów do końca lat siedemdziesiątych. Na skutek różnych wydarzeń, które miały miejsce w latach 70-tych i zachwiały dostawami ropy, popyt na piece opalane drewnem gwałtownie wzrósł. Pojawiły się nowe możliwości i kominki na drewno ponownie stały się najważniejszą częścią gamy produktów przedsiębiorstwa. W 1977 roku rodzina Gahr sprzedała firmę dużej, międzynarodowej korporacji Norcern. Konsekwencją przejęcia było większe zorientowanie na eksport, w tym zakupy odlewni i firm dystrybucyjnych w USA oraz Europie. Recesja gospodarcza połowy lat 80-tych spowodowała konieczność zrewidowania celów przedsiębiorstwa. W ostatnich latach Jøtul raz jeszcze zbudował międzynarodową strukturę i stał się globalną marką, posiadając filie oraz centra dystrybucyjne w większości krajów, na wszystkich kontynentach. Pomimo wzlotów i upadków, których przedsiębiorstwo doświadczało w czasie swojej ponad 160-letniej historii, firma Jøtul udowodniła, że potrafi przetrwać i rozwijać się. Jej sukces można przypisać odwadze, woli przetrwania i zdolności przystosowania się do nowych warunków i rynków. Z tego powodu Jøtul ciągle umacnia swoją pozycję, zarówno jako odlewnia pieców żeliwnych, jak i lider na globalnym rynku.

Polecane produkty

Systemy akumulacji

Ceramika jest stosowana od zawsze w celu lepszego odzysku energii cieplnej, ogrzewa ona poprzez promieniowanie dokładnie tak jak ogrzewa nas słońce.To naturalny i zdrowy sposób ogrzewania, pozwalający na utrzymanie komfortu w naszych domach, ponieważ nie rozprowadza kurzu i zachowuje poziom wilgotności powietrza. Sercem piecyków Sergio Leoni jest blok wykonany z ogniotrwałego materiału najwyższej jakości, który oddaje ciepło przez długi czas po wygaśnięciu ognia. Każdy piecyk Sergio Leoni posiada między komora spalania a obudową, komorę umożliwiającą swobodną cyrkulację powietrza, które się w niej ogrzewa i w naturalny sposób równomiernie wypełnia pomieszczenie.

Sergio Leoni

Założona w 1969 roku firma Sergio Leoni reprezentuje spełnienie marzeń rzemieślnika artysty, tworząc drogocenne, jedyne w swoim rodzaju dzieła z ceramiki mające służyć przez długie lata oraz zdobić i ogrzewać domy na całym świecie. Sergio Leoni poświęcił się poszukiwaniu własnego stylu urządzeń opalanych drewnem i zaproponował kolekcję, którą możemy śmiało utożsamiać z dziełami sztuki. Po przejęciu przez Grupę MCZ w 2012 roku, Sergio Leoni utrzymało swoją tożsamość i dalej kontynuuje swoją misję: połączenia sztuki modelowania ceramiki z najnowszymi na świecie technologiami ogrzewania za pomocą drewna.

Tradycja rzemiosła ceramicznego.

W laboratorium San  Polo d'Enza, w prowincji Reggio Emilia, każdy produkt wykonywany jest ręcznie, zgodnie z tradycją sięgającą sztuki Arc Canusina nazwanej po Matilde de Canossa, pierwszej i jednej z niewielu wpływowych kobiet średniowiecza. Glina, której skład jest tajemnicą i powstawała przez lata pracy rzemieślnika, wypełnia wykonaną formę z gipsu, którą można wykorzystać do odlania tylko kilku sztuk danego elementu. Następnie kafle są zdobione, dekorowane ręcznie przez najbardziej utalentowanych artystów malarzy przy pomocy specjalnych farb. Każdy element ceramicznej obudowy jest dopasowywany do urządzenia jak szyty na miarę garnitur.

Kafle błyszczące:

 

 

 

 

 

 

Kafle stylizowane:

 

 

 

 

Kafle ręcznie wykonane:

 

 

 

Kafle matowe:

 

 

 

Wykończenia metalowe:

Polecane produkty

Castellana


Castellana

Corsara


CorsaraLA

Liberty


Liberty

Matilde


Matilde

Maria Luigia


MariaLuigia Sergio Leoni

Marlene


Marlene

Marlene Maxi


MarleneMaxi

Marlene Forno


MarleneForno

Viennese


VienneseLA
sasasasa

Evolution line nowa generacja "inteligentnych" piecyków, cichsze, samoczyszczące, bezpieczne i szybkie w swoim działaniu. Generują ciepło prawie, że od razu po ich włączeniu i przede wszystkim łatwe w obsłudze za pomocą pilota.

Katalog Wood and Pellet Line | rozmiar pliku: 2,42 MB
Katalog Evolution Line | rozmiar pliku: 232,84 KB

Polecane produkty

WANDA EVO


wanda_bin_scont

WANDA CLASSIC EVO


wanda-classic_bin_scont

FORTUNA BIFACCIALE


Fortuna-Bif_BIN_scont

FORTUNA STEEL


Fortunasteel_scont

HELGA EVO


helga_bo_scont

FORTUNA


fortuna_bianco_scont

FORTUNA PANORAMA


Fortuna-Panorama_BO_scont_0

Piecyki kominkowe firmy Spartherm W ofercie firmy Spartherm znajdują się wysokiej klasy piece kominkowe, dostosowane zarówno do dużych jak i małych pomieszczeń. Charakteryzują się niezawodnością, połączoną z oryginalnym designem i najwyższą jakością działania. Wśród oferowanych produktów znajdują się piecyki wolnostojące nowej generacji - do wyboru piec na drewno, na gaz lub pellet.
Aby zadowolić najbardziej wymagających klientów, firma Sparthem oferuje piece wolnostojące w dwóch seriach: Ambiente i Selection. Modele obydwu serii wyróżnia innowacyjność - zastosowano w nich nowatorskie rozwiązania technologiczne, które przekładają się na komfort użytkowania i bezawaryjność piecyków. Wolnostojące piece kominkowe Sparthem podyktowane są nie tylko chęcią zastosowania zaawansowanych rozwiązań technologicznych dla satysfakcjonującego użytkowania, ale również troską o ekosystem - są przyjazne środowisku i dbają o czystość powietrza atmosferycznego. Piecyki Sparthem wykonane są z materiałów o wysokiej trwałości, co zapewnia przyjemność z korzystania przez wiele lat.

Katalog Spartherm Piece Selection | rozmiar pliku: 9,69 MB
Cennik Spartherm piece Selection | rozmiar pliku: 3,27 MB

Polecane produkty

a1 ambietne


Ambente-A1

Ambiente a2


Ambente-a2

Ambente a3


Ambente-a3

Ambente a4


Ambente-a4

Ambente -a5


Ambente-a5

Ambente a7


Ambente-a7

Selection-Cubo M


Selection-Cubo M

Selection-Cubo S


Selection-Cubo S

Selection-Cubo L


Selection-Cubo-L

Selection-Passo L


Selection-Passo L

Selection-Passo M


Selection-Passo M

Selection Passo S


Selection-Passo S

Selection Passo XS


Selection-Passo XS

Selection Piko L


Selection-Piko L

Selection Piko M


Selection-Piko M

Selection Piko S


Selection-Piko S

Selection Piu L


Selection-Piu L

Selection Senso L


Selection-Senso L

Selection Senso S


Selection-Senso S

Selection Sino L


Selection-Sino L

Selection Stovo L


Selection-Stovo L

Selection Stovo M


Selection-Stovo M

Selection Stovo S


Selection-Stovo S

Selection Trias L


Selection-Trias L

Wykończenia


z_-selection-wykończenia

Żeliwne piece wolnostojące  z firmy BRUNNER  produkowane są już od trzech pokoleń w Bawarii. Niezmiennie charakteryzuje je klasyczny i ponadczasowy design. Stale czysta szyba  zapewnia dużą przyjemność rozkoszowania się widokiem palących się polan drewna w ich pierwotnej formie. 

Ekskluzywne piece IRON-DOG dzięki swojej sporej masie gromadzą dużo energii, a nastąpnie równomiernie przez wiele godzin promieniują przyjemnym ciepłem do pomieszczenia. 

Polecane produkty

Brunner Iron Dog 6


IRON_DOG_06-brunner

Piec Brunner Iron Dog 5


IRON_DOG_05-Brunner

Brunner Iron Dog 4


Piec IRON_DOG_04_brunner

Brunner Iron Dog 3


IRON_DOG_03_Brunner

Piec Iron Dog 2


IRON_DOG_02_Brunner-piec-wolnostojący

Piec Iron Dog 1


IRON_DOG_01_brunner-piec

Największy słowacki producent piecyków wolno stojących.


Ogromna różnorodność modeli, kształtów i kolorów. Ponad 100 lat tradycji.

Czyste spalanie i niska emisja zanieczyszczeń to dewiza firmy z tak mocno ugruntowaną pozycją na rynku.Wszystkie urządzenia spełniają najwyższe europejskie certyfikaty w tym najbardziej rygorystyczny BlmSchV 2.
Produkty firmy Thorma można stosować w domach z rekuperacją.

Polecane produkty

Andorra Plus


Andorra Serpentino Plus

Andorra Special


2853

Delia Plus


1021

Modele Malaga dzięki różnorodnej kolorystyce ceramicznych kafli, może prezentować się zarówno jako piec nowoczesny, jak i dopasować się do rustykalnie urządzonego wnętrza. Paleta obejmuje kafle półmatowe, szkliwione, i matowe. Korpus pieca wykonany jest z żeliwa, a dodatkowo palenisko jest wyłożone szamotowymi formatkami. Za pomocą jednego cięgna reguluje się dopływ powietrza pierwotny jak i wtóny.

Polecane produkty

MALAGA N 01


malaga_n01_ceramika_piece_kominkowe_1_big-1-_th

MALAGA N 03


malaga_n03_ceramika_piece_kominkowe_1_big-1-_th

Piece kominkowe na drewno
przykłady aranżacji

Galeria zdjęć

przykładowe aranżacje

Piece kominkowe na drewno
zobacz galerię zdjęć

Wszystkie filmy

klknij i zobacz więcej filmów
o stosowanej technologii

×