Centralne odkurzanie

Masz dość biegania po całym domu z odkurzaczem? W domu są małe dzieci i problem alergii? Spraw, aby odkurzanie Twojego domu stało się prawdziwą przyjemnością! System centralnego odkurzania zmieni Twoje podejście do codziennego sprzątania.
kontakt@kominki-godzic.pl
dodaj do ulubionych
udostępnij
42 lat na rynku
Ponad 3000 realizacji

W naszej ofercie znajdują się najwyższej klasy urządzenia do sprzątania. Staromodnym zamiatarkom możemy powiedzieć “do widzenia!”. Nie ma już potrzeby targania za sobą ciężkich, niewygodnych odkurzaczy. Centralne odkurzacze zmieniają podejście do codziennego sprzątania. Dzięki najnowszej technologii są wygodne, wszechstronne i łatwe w użytkowaniu. Odkurzacze centralne są ciche i higieniczne, znacznie usprawniają proces odkurzania, pomagając przy tym utrzymać czystsze i zdrowsze środowisko.

Dlaczego warto zdecydować się na montaż centralnego odkurzacza?

 • Skuteczne sprzątanie i większa higiena - kurz nie wznosi się do góry jak przy zwykłym odkurzaczu.
 • Przede wszystkim wygoda - nie ciągniesz za sobą ciężkiego odkurzacza.
 • Opłacalna inwestycja i oszczędności w zużyciu prądu - zużywasz mniej energii (moc silnika to tylko1200 W).
 • Bezpieczna i w dodatku zupełnie niesłyszalna praca silnika - jednostka centralna znajduje się np. w garażu

Systemy Centralnego Odkurzania COLUMBIAVAC są do pięciu razy wydajniejsze od tradycyjnych, przenośnych odkurzaczy. Zbierają praktycznie 100% pyłków, roztoczy, pleśni oraz innych alergenów z podłóg, mebli i innych powierzchni. Wszystkie zanieczyszczenie kierowane są do jednostki centralnej umieszczonej w piwnicy, garażu lub pomieszczeniu gospodarczym. Przefiltrowane powietrze zostaje wyrzucone na zewnątrz, poza środowisko mieszkalne, dzięki czemu mamy gwarancję najwyższej jakości powietrza w naszym domu.

Zastosowane w odkurzaczach COLUMBIAVAC rozwiązania najnowszej generacji, między innymi: samoczyszczące filtry działające na zasadzie odwróconego worka, hybrydowo-cyklonowy system filtracji oraz system oczyszczania instalacji po zakończeniu pracy FCS, mają na celu maksymalnie ułatwić i usprawnić pracę z urządzeniem. Nie ma potrzeby wymiany i czyszczenia filtra, nie stosuje się żadnych wymiennych worków ani drogich materiałów eksploatacyjnych. Wystarczy raz na 3-4 miesiące opróżnić zbiornik na śmieci.

Dzięki zastosowaniu niezawodnych silników amerykańskiej marki AMETEK oraz obudowy ze stali nierdzewnej mamy pewność, że urządzenia będą nam służyć przez długie lata.

 

7 głównych zalet zastosowania systemu centralnego odkurzania

ZDROWIE 
Blisko 20% Europejczyków cierpi na alergie i astmę z powodu substancji wdychanych w pomieszczeniach a dzięki zastosowaniu systemów centralnego odkurzania można zredukować największe objawy alergii nawet o 61%.

CZYSTE POWIETRZE
Większe zanieczyszczenia zostają w pojemniku a drobniejsze cząsteczki są wydalane wraz z powietrzem na zewnątrz budynku.

WYGODA
Odkurzacz centralny jest gotowy do pracy zawsze, gdy tego potrzebujesz a z lekkim wężem, włożonym do gniazdka w ścianie można przemieszczać się z pokoju do pokoju oraz w górę i w dół schodów przy niewielkim wysiłku.

KOMFORT
Odkurzacz centralny nie wymaga specjalnej konserwacji a czynności obsługowe sprowadzają się jedynie do opróżniania zbiornika na śmieci znacznie rzadziej niż ma to miejsce w tradycyjnych odkurzaczach.

CISZA
Jednostka centralna umieszczona zazwyczaj w garażu, piwnicy lub pomieszczeniu gospodarczym jest praktycznie niesłyszalna podczas pracy.

WIĘKSZA MOC
Wielokrotnie większa moc odkurzacza centralnego od odkurzaczy tradycyjnych sprawi, że Twój dom będzie czysty, jak nigdy dotąd.

TRWAŁOŚĆ
System centralnego odkurzania to inwestycja na długie lata a jej instalacja podnosi atrakcyjność nieruchomości w przypadku jej sprzedaży

Jednostkę główną systemu centralnego odkurzania COLUMBIA VAC można zainstalować w garażu, lub w pomieszczeniu gospodarczym w celu minimalizacji hałasu i wpływu na pomieszczenia mieszkalne. Silnik nie wymaga częstych konserwacji. Dopiero po 500 godzinach użytkowania serwis powinien sprawdzić jedynie szczotki silnika. Zanieczyszczenia usuwa się co 3-4 miesiące. Nie ma też potrzeby czyścić lub wymieniać samo-czyszczącym się filtra.

Główne cechy jednostki centralnej:

 • wydajny silnik (wysokie podciśnienie, duża siła ssąca)
 • najwyższej jakości silnik typu SELF-COOL marki Ametek produkcji USA
 • system filtracji hybrydowo-cyklonowej
 • system Self Cleaning
 • system FCS
 • Final Cleaning
 • dodatkowe gniazdo gospodarcze (garażowe)
 • zbiornik antybakteryjny
 • zawór bezpieczeństwa, który w przypadku zatkania otworu ssącego odciąża silnik odkurzacza i zabezpiecza go przed przegrzaniem i przeciążeniem
 • możliwość regulowania siły ssącej na rączce węża
 • włączanie/wyłączanie jednostki w rączce węża
 • gniazdo ssące na obudowie

Sprzątanie odbywa się przy użyciu węża ssącego, który podłączany jest do specjalnych gniazdek znajdujących się w poszczególnych pomieszczeniach domu. Gniazda ssące są jak włączniki światła czy gniazdka elektryczne, które ze względu na częstość użytkowania winny być instalowane w odpowiednio dobranych miejscach. Dalej, zanieczyszczenia wędrują systemem rur w kierunku jednostki centralnej. Praca z wężem ssącym o długości ok 9 metrów zapewnia dotarcie do każdego miejsca.

Kluczową kwestią jest zaprojektowanie optymalnego rozwiązania dla danego domu oraz profesjonalny montaż urządzeń składowych systemu. Nasi pracownicy pomogą Państwu w wyborze urządzeń oraz ich rozmieszczeniu w nieruchomości. System centralnego odkurzania warto instalować już na etapie budowy domu.

System filtracji hybrydowo-cyklonowy

Rolą systemu filtracji jest odseparowanie pyłów i śmieci od powietrza usuwanego na zewnątrz.Odbywa się to w dwu fazach : Strumień brudnego powietrza wlatuje z instalacji do dolnej komory odkurzacza,gdzie wirując jak cyklon (faza 1), odrzuca cięższe zanieczyszczenia, które pozostają w kuble. Następnie pozbawione ciężkich frakcji powietrze, zostaje zassane do górnej komory, która oddzielona jest filtrem ze specjalnej tkaniny ( faza 2 ). Filtr fazy drugiej jest tak skonstruowany, że po zakończeniu każdego odkurzania, "sam się wytrzepie" (funkcja Self-Cleaning), zrzucając większość wyłapanych pyłów do kubła.

Self Cleaning Sysytem

System samoczynnego oczyszczania (filtra).Filtr końcowy odkurzacza, wykonany ze specjalnej tkaniny nie wymaga czyszczenia podczas bieżącej eksploatacji. Konstrukcja i kształt "worka filtracyjnego" oraz rodzaj tkaniny, zapewnia jego samoczynne oczyszczenie się (wytrzepanie), po zakończeniu odkurzania. Samo-oczyszczenie odbywa się na skutek szybkiego opadnięcia filtra obciążonego woreczkiem balastowym, po wyłączeniu się silnika odkurzacza.

FCS - Final Cleaning System

Końcowe oczyszczenie instalacjiJest to funkcja układu sterowania pracą silnika odkurzacza, której zadaniem jest zapewnienie opróżnienia całej instalacji po zakończeniu odkurzania. O zakończeniu odkurzania decyduje człowiek, ale po przełączeniu wyłącznika w poz "OFF",(lub po wyjęciu węża z gniazda), układ FCS zadba o to, aby silnik pracował jeszcze przez chwilę dla zagwarantowania, że w ostatnie odkurzane śmieci nie pozostaną w rurach instalacji, lecz dostaną się do pojemnika w odkurzaczu.

Gniazda ssawne na pierwszy rzut oka przypominają zwykłe, elektryczne gniazdka z zaślepkami. Po uprzednim podniesieniu zaślepki w otworze znajdującym się w gniazdku umieszcza się wąż odkurzacza. Każde gniazdo posiada doprowadzone zasilanie przewodu sprzątającego. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie ma konieczności podłączania węży za pomocą dodatkowych kabli zasilających.

Szufelki automatyczne charakteryzują się podłużnym kształtem. Zazwyczaj instalowane są przy samej podłodze. W przeciwieństwie do gniazd ssawnych aktywowane są nie poprzez podłączenie węża, a za pomocą specjalnego włącznika. Zostały opracowane, by zamiatać do nich brud za pomocą tradycyjnej miotły.

VROOM jest zasobnikiem/kasetą z rozciągliwym, chowanym wężem. Służy do szybkiego sprzątania w miejscach gdzie często tego potrzebujemy (kuchnia, przedpokój, wiatrołap, garderoba, łazienka). Zamontować można go m.in. w szafce kuchennej lub szafie w przedpokoju, po lewej bądź praej stronie. Dzięki VROOM`owi nie musimy już zwijać i rozwijać węża bądź schylać się po szufelkę i zmiotkę. Możemy odkurzać łatwo i szybko z blatu i podłogi.

Kominki konwekcyjne
przykłady aranżacji

Galeria zdjęć

przykładowe aranżacje

Kominki konwekcyjne
zobacz galerię zdjęć

Wszystkie filmy

klknij i zobacz więcej filmów
o stosowanej technologii

×