Akumulacyjne paleniska zduńskie

Ciężkie i bardzo wydajne urządzenia wysokotemperaturowe, charakteryzujące się długą i równomierną emisją ciepła. Świetnie nadają się do zabudowy w piecach i kominkach wykonanych jako hypokaustum. Szczególnie polecane do domów energooszczędnych i pasywnych.
kontakt@kominki-godzic.pl
Belka-górna
dodaj do ulubionych
udostępnij
42 lat na rynku
Ponad 3000 realizacji
Pionierskie rozwiązanie w dziedzinie spalania drewna
Wysoką sprawność i czystość spalania gwarantuje innowacyjny system zgazowania drewna i dopalania spalin w dolnej komorze zgazowania.
holzgas
Autorski system potrójnego przeszklenia utrzymuję szkło w STAŁEJ czystości, oraz ogranicza nadmierną emisję ciepła do pomieszczenia. Trzy szyby minimalizują także ryzyko oparzenia przez dziecko!
szyba-kominka
Górna komora spalania – ściany paleniska zostały wyłożone wysokiej jakości wermikulitem o dużej wytrzymałości (gęstość do 1200kg/m3). Jest to materiał dzięki któremu możliwe jest skuteczne stabilizowanie procesu odgazowania drewna
plyty-wermikulitowe-wklady
Gaz drzewny dostarczany przez dyszę z głównej komory do dolnej komory dopalania spalin.
dysza
System Clean Glass odpowiedzialny jest za utrzymanie STALE czystej szyby - w standardzie płaskie palenisko ETNA wyposażony jest w uchylną szybę ze specjalnego szkła IR (z powłoką tlenku metalu), oraz kurtynę gorącego powietrza owiewającego szybę!
Szyba uchylna 300
Króciec przyłączeniowy dolotu powietrza do spalania
Podwójne dno paleniska dla podwyższenia temp. powietrza dostarczanego do spalania
Przyłącze spalin dla kanałów dymowo-grzewczych - temperatura na wyjściu ponad 800°C
kanały dymowo-grzewcze KDG-BS do Etna
Paleniko_akumulacyjne_ETNA_GODZIC_przekroj

Palenisko ETNA

Fenomen konstrukcji paleniska polega w dużym skrócie na zgazowaniu drewna i spalaniu gazu drzewnego (holzgazu) w dwóch komorach spalania z jednoczesną „dynamiczną zmianą przepływu gazu z laminarnego na turbulentny”. Etna wyróżnia się zaawansowaną i najbardziej efektywną formą akumulacji energii cieplnej pochodzącej z pieco-kominka. W Etnie zastosowaliśmy innowacyjne rozwiązanie ekologicznego spalania drewna, które zostało potwierdzone podczas badań energetyczno-emisyjnych w laboratorium Instytutu Techniki Cieplnej w Gliwicach.

Uniwersalna konstrukcja paleniska umożliwia różną konfigurację w zależności od potrzeb użytkownika i zapotrzebowaniu domu na ciepło. Potężna waga paleniska hybrydowego w połączeniu z kanałami dymowymi, ze stalowym wymiennikiem powietrznym lub wodnym czyni go urządzeniem niezwykle funkcjonalnym! Palenisko kumuluje bardzo duże pokłady energii promieniującej przyjemnym i zdrowym ciepłem do pomieszczenia. Dodatkowo w połączeniu z nasadą wodną okazuje się być także niedoścignionym hitem wśród standardowych kominków z płaszczem wodnym. Palenisko ceramiczne z łatwością jest w stanie ogrzewać w komfortowy sposób dom o powierzchni nawet 300m2 

Przeczytaj: NAGRODA „PŁOMIEŃ ROKU 2016” DLA PALENISKA GODZIC!

 

 

Przekrój BESTE_ogien-kopia

Palenisko Beste

Doskonale skonstruowane  palenisko BESTE, wykonane z najlepszych materiałów opracowanych w Oddziale Materiałów Ogniotrwałych ICiMB w Gliwicach – charakteryzuje się  zawsze czystą szybę i komfortową obsługą, która ogranicza się do usuwania popiołu tylko dwa razy do sezonu grzewczego!

Ponad 900kg wagi paleniska ceramicznego wraz z układem nasadowych kanałów dymowo-grzewczych, gwarantuje do 18h grzania umiarkowanym ciepłem wyłącznie poprzez promieniowanie (brak konieczności stosowania kratek). Palenisko BESTE wyposażone jest w potrójne przeszklenie (3 warstwy szkła), dzięki którym podniesiono temperaturę w komorze spalania, a co za tym idzie sprawność urządzenia (oszczędność opału). Ponad to 3 szyby znacząco ograniczamy emisję ciepła do bezpiecznego minimum tak, aby Twoje pociechy były bezpieczne! 

W standardzie gwarantujemy maksimum korzyści:

 

Wytrzymały i stabilny profil drzwi
niezawodny mimo upływu czasu - minimalizuje ryzyko pęknięcia szkła
 
Spalanie bez rusztowe na płycie ceramicznej
gwarantuje wyższą sprawność, efektywność spalania i mniejszą ilość popiołu
 
Wyłożenie komory wermikulitowe
Wnętrze kominka jest zawsze czyste, wolne od sadzy i czarnych okopceń
 
Bezpieczne ryglowanie drzwi
otwieranie tzw. zimną rączką (ochrona przed dziećmi), lub zamiennie montowana stała klamka
 
Króciec dla podłączenia powietrza z zewnątrz budynku
wkład szczelny nadający się do domów z rekuperacją
 
Precyzyjna regulacja powietrza pierwotnego i wtórnego
ustawiana w zależności od siły ciągu w kominie - spalanie drewna jest zawsze efektywne
 
Aerodynamiczne kierownice strumienia powietrza zmniejszające opory przepływu
zwiększenie dynamiki przepływu powietrza do spalania poprawia efektywność́ spalania przy większym załadunku drewna

 

W zależności od wersji urządzenia rekomendujemy wyposażenie:

Pojemny pojemnik na popiół - aż 15 litrów
opróżnienie popiołu dwa do trzech razy w sezonie
 
Podwójna lub potrójna warstwa przeszklenia
ogranicza znacząco emisję ciepła przez szybę
 
Odzysk ciepła ze spalin poprzez kanały kumulacyjne
system kanałów dymowo-grzewczych, które gwarantują oszczędność drewna!
 
Optymalizator procesu spalania z przepustnicą
ogranicza obsługę kominka do minimum (dokładania drewna i regulację) 
 
Palnik PelletBox - wygodne spalanie do 3h bez użycia prądu
2 w 1 Kominek typu kombi - na drewno lub zamiennie pellet o wysokiej kaloryczności (20 MJ/kg) 
 
BIO-FIRE wkładka biokominka
Używaj kominka również latem nie generując przy tym nadmiernych ilości ciepła
 
Dla wyjątkowych osób, wyjątowe paleniska do piecy akumulacyjnych BRUNNER
Kanały dymowo-grzewcze MSS –kształtki dla indywidualnej zbudowy masy akumulacyjnej
MMS Brunner
Specjalna konstrukcja paleniska (opatentowana przez firmę BRUNNER komora spalania ISO), zapewniająca odpowiednio wysokie temperatury. Gorące gazy nie trafiają tu wprost do komina, lecz przepływają przez tzw. dodatkową powierzchnię grzewczą (radiator lub masa akumulacyjna).
Gof przekrój
Paleniska-akumulacyjne

Paleniska żeliwne z serii HKD w połączeniu z akumulacyjnym wymiennikem ciepła lub piece szamotowe GOT to klasyczne paleniska akumulacyjne, które dzięki swojej masie gromadzą dużo energii, a nastąpnie równomiernie przez wiele godzin promieniują przyjemnym ciepłem do pomieszczenia. Łagodne ciepło promieniujące ma taką samą długość fali jak promienie słońca, a zatem jest szczególnie zdrowe, a dla nas łagodnie i przyjemnie odczuwalne.

Firma BRUNNER opracowała specjalne paleniska żeliwe oraz szamotowe o dużej optyce szyby.
Palące się płomienie drewna oddają czarującą atmosferę ognia, a jednocześnie pomieszczenie przez bezpośrednio oddawane ciepło przez szybę szybko się nagrzewa. Dzięki temu pokonujemy początkową bezwładność pieca akumulacyjnego, który po rozpaleniu wymaga czasu, zanim całą swoją bryłą długotrwale i równowmiernie ogrzewa pomieszczenie

HKD 2.2 drzwi uchylne szyba płaska


HKD-2,2-drzwi-uchylne-szyba-płaska

HKD 2.2 XL drzwi uchylne szyba płaska


HKD-2,2-XL-drzwi-uchylne-szyba-płaska

HKD 2.2 XL Tunnel 2x drzwi uchylne szyba płaska


HKD-2,2-XL-Tunnel-2x-drzwi-uchylne-szyba-płaska

HKD 2.2 drzwi uchylne okrągły


HKD-2,2-drzwi-uchylne-okrągły

Paleniska szamotowe Grundöfen


GOF-57x37-+-GOT-44x55

Paleniska szamotowe Grundöfen


GOF 99x42 + GOT 45x101

Paleniska szamotowe Grundöfen - narożne


GOF 80x35+GOT 45x101x40

Palenisko szamotowe narożne


GOF 50x35 + GOT 57x67x44

Paleniska szamotowe Grundöfen - tunelowe


GOF-Tunnel 37x36 + GOT 52x37

Paleniska szamotowe Grundöfen - okrągłe


GOF 57x37 + GOT 44x55 okragly

strona w budowie

Renova 51 B-Air


38x57-renova-51-b-air

Renova 57 B-Air


38x57-renova-57-b-air

Nova 51 F-Air


45x57-nova-51-f-air

Nova 57 F-Air


45x75-nova-57-f-air
Ciepła energia

Urządzenie budowane w systemie Termokaust jest modularną zabudową pieca szamotowego, paleniskiem i  masą akumulacyjną w okładzinie kaflowej, łączącą w sobie wiele innowacyjnych rozwiązań konstrukcyjnych.

Posiada Certyfikat Europejski i wzorowe wyniki emisji spalin, zgodnie z ekologicznymi warunkami eksploatacji. Spełnia wymagania normy europejskiej PN-EN 15250:2009 zgodny z DIN Plus oraz spełnia wymagania ustawy o redukcji emisji spalin BImSchV. Produkt polski, posiada patent RP.

Akumulacyjny piec szamotowy TermoKaust® jest ekologicznym urządzeniem grzewczym na paliwo stałe. Jego budowa została oparta o wiekową i tak bogatą tradycję zduńską w Polsce. Konstrukcja urządzenia APSz12w polega na modułowym złożeniu właściwych elementów w ogniotrwałą bryłę pieca. Określają go trzy charakterystyczne cechy w jednym urządzeniu.

Po pierwsze - urządzenie jest piecem, ponieważ w wyniku wewnętrznego spalania paliwa, wytworzona energia cieplna nagrzewa bezpośrednio ściany paleniska i przechodzi na zewnątrz. Emisja takiego ciepła jest od lat uważana za najzdrowszy, hipoalergiczny i naturalny sposób ogrzewania.

Po drugie - urządzenie jest paleniskiem szamotowym. Spalenia paliwa dokonuje się bezpośrednio we wnętrzu. Układ modułów komory i ich dopasowanie tworzy architekturę wnętrza pieca oraz widoczną część ozdobną.

Po trzecie - urządzenie jest masą akumulacyjną, ceramika ogniotrwała użyta do budowy tego urządzenia to materiał ogniotrwały powszechnie stosowany do akumulacji i buforowania energii cieplnej. W tym przypadku to A30t o zwiększonej masie właściwej.

Masa wszystkich elementów wynosi blisko 1000kg. Zamysł konstrukcji był taki aby na każdy kilogram drewna przypadło ok. 100kg masy pieca w cyklu 2,5h spalania i min.12h grzania. W wyniku naszych doświadczeń i prób, powiększenie zbytnie masy akumulacyjnej powoduje, przedłużenie czasu oddawania ciepła ale też o wiele dłuższy czas nagrzewania. Łatwiej i przyjemniej dokładać drewno przy ciepłym piecu niż w zimnie czekać aż zbyt duża masa zacznie nas ogrzewać, taka sytuacja zniechęca do korzystania z ogrzewania akumulacyjnego. Celem budowy każdego systemu akumulacyjnego jest efektywność grzewcza, która objawia się poprzez odczuwalne ciepło w możliwie najkrótszym czasie po rozpaleniu.

Niezaprzeczalną zaletą konstrukcji jest użycie w piecu TermoKaust® modułów, bezpośrednio ogrzewanych poprzez ogień i strumień spalin. Każdy kanał i komora pieca stanowiąc przestrzeń pracy jest równocześnie masą odbierającą ciepło. Takie rozwiązanie spotykamy zawsze w piecach kaflowych, ale rzadko w modułowym i systemowym charakterze konstrukcji.

Urządzenie jest wnętrzem pieca kaflowego, to innowacja i nowość na rynku kominkowym i piecowym. Tak postrzegamy nowoczesne zduństwo. Kontrolowany proces spalania, bezpieczeństwo i ekologia. Termokaust jako ekologiczny ogrzewacz pomieszczeń, otrzymał w wyniku badań w Instytucie Kotłów Grzewczych w Łodzi Certyfikat Zgodności i znak CE na zgodność z normą polską i europejską PN-EN 15250:2009 oraz zgodność z DIN Plus z wynikiem prawie trzykrotnie mniejszej masy tlenku węgla niż dopuszcza norma. Spełnia wymagania redukcji spalin BImSchV. Posiada Patent Urzędu Patentowego RP.

TermoKaust jest marką firmy Kaflarnia Kafel-Kar z Białegostoku, producenta ceramiki kaflowej, stworzoną na potrzeby produkcji która rozszerza obecną  ofertę.

Doświadczenie w branży zduńskiej, grzewczej i kominkowej zaowocowało produktem, który powstał w naturalny sposób jako odpowiedź na zapotrzebowanie rynku.

W przekonaniu firmy, powstanie tego produktu, powinno zapoczątkować nową jakość ekologicznych rozwiązań, powstających według założeń inżynierii piecowej, które są poddawane wszystkim kryteriom ekologicznych norm. Poprawiając w ten sposób świadomość tzw. czystego spalania drewna.

Na pierwszym miejscu stawiamy na jakość i obsługę klienta przez funkcjonalność wszystkich zagadnień budowy, montażu i użytkowania, mając na uwadze koszty zakupu i eksploatacji. Wszystkie rozwiązania projektowe, techniczne i konstrukcyjne są autorską pracą do której przywiązaliśmy dużo uwagi. Nasza produkcja przeznaczona jest dla wszystkich klientów doceniających  tradycyjny, akumulacyjny sposób ogrzewania w nowoczesnym wydaniu.

Celem jest produkcja rodzimego produktu w branży techniki grzewczej z zastosowaniem wszelkich innowacji w tej dziedzinie, uwzględniających tradycyjny charakter.  Kompletacja i transport paletowy docierający w każde miejsce, pozwala na planowanie w skali całego kraju.

Określono nas i naszą produkcję „…wyjątkiem na tle kopii urządzeń zachodnich…”, chcemy aby to co tworzymy zawsze było udziałem połączenia polskiej tradycji wzbogaconej innowacją i dorobkiem nowoczesnej wiedzy.

Piec akumulacyjny


TermokaustPiec

Wybór paleniska piecowego nie może być przypadkowy. Temperatura spalin osiąga bardzo wysokie wartości dlatego konieczne jest zastosowanie odpowiednio obliczonej wagi i rodzaju masy akumulacyjnej np. kanałów dymowo-grzewczych. Zaleta takiego zestawu są oszczędności drewna, umiarkowana emisja ciepła przez długi czas i czyste, ekologiczne spalanie.

Mariusz Godzic

sprawność

do 90%

priorytet

szczelność

cena od

9.500 PLN

Kominki konwekcyjne
przykłady aranżacji

Galeria zdjęć

przykładowe aranżacje

Kominki konwekcyjne
zobacz galerię zdjęć

Wszystkie filmy

klknij i zobacz więcej filmów
o stosowanej technologii

×