Wkłady gazowe

Kominki gazowe  tworzą nastrojową atmosferę w pomieszczeniu. Nie ma nic bardziej kojącego niż blask ognia i nic bardziej relaksującego niż obserwowanie spektaklu tańczących płomieni. Obecność kominka z nowoczesnym wkładem kominkowym na gaz  sprawia, że wnętrze staje się bardziej przytulne.
kontakt@kominki-godzic.pl
Takiego kominka zazdrościć będą Ci wszyscy - kominek w salonie jest już standardem, lecz kominek gazowy jest nadal luksusem!
Prawdziwy ogień, ceramiczne polana które do złudzenia przypominające naturalne drewno, oraz rozgrzany żar z kamieni wulkanicznych - Tak realistyczna wizja ognia sprawia, że zwykły kominek będzie jedynie wspomnieniem.
Unikalnym i opatentowanym systemem POWERVENT firmy DRU, teraz możesz ustawić swój wymarzony kominek gazowy w dowolnie wybranym miejscu. System zawiera wentylator, który zasysa gazy spalinowe, jednocześnie doprowadzając świeże powietrza do spalania.
Kominki gazowe
dodaj do ulubionych
udostępnij
42 lat na rynku
Ponad 3000 realizacji
Wyjątkowe gazowe wkłady kominkowe
Realistyczne iskry wytwarzane przez generator iskier naturalnych
generator iskier
Kalfire kominki gazowe_1

 

W Kalfire zadowala nas tylko to, co najlepsze. Zamknięte kominki gazowe, produkowane w Holandi od 1981, stanowią efekt nieustannego dążenia do doskonałości stylu, technologii
i funkcjonalności. Kalfire to cenione i wielokrotnie wyróżnianie wkłady na gaz o innowacyjnej technologii i przełomowym stylu.

Opatentowane innowacje, takie jak palnik gazowy Prestige i generator naturalnych iskier (Natural Spark Generator lub NSG), z powodzeniem i w zadziwiającym stopniu symulują prawdziwe ognisko opalane drewnem. W porównaniu do kominków na drewno, gazowe wkłady kominkowe Kalfire stają na wysokości zadania jak żadne inne. 

 

 

Katalog Kal-Fire | rozmiar pliku: 3,34 MB

Polecane produkty

Wygoda i komfort kominka gazowego
kominek-gazowy-MatriX 1050x650 II

Faber to znana i renomowana marka w Europie. Dzięki bogatemu asortymentowi kominki gazowe Faber wpasują się do każdego wnętrza.  Na pewno wybierzesz kominek także dla siebie. Faber to przecież znana w Europie, renomowana marka w branży kominków na gaz

Katalog Faber | rozmiar pliku: 7,04 MB

Polecane produkty

Schmid
schmid kominki

Dzięki kominkowi gazowemu możesz wprowadzić ciepło, atmosferę i przytulność do swojego domu - za naciśnięciem jednego przycisku. Poznaj z nami nowy rodzaj technologii spalania i ciesz się komfortem, stylem i innowacyjnością.

Ogień odpręża i łączy

„Po męczącym dniu z przyjemnością wracam do domu, spotykam się z rodziną i rozmawiam o tym dniu. Ogień jest naszą oazą spokoju, łączy nas. " Dzięki naszym wszechstronnym kominkom gazowym możesz w mgnieniu oka rozpalić ogień i relaksować się w wyjątkowej atmosferze. Ciesz się komfortem z kominkiem gazowym: przyjemnym ciepłem ognia za naciśnięciem jednego przycisku. 

| rozmiar pliku: 5,13 MB

Regulowane funkcje

Ogień można regulować w ośmiu poziomach. Te osiem poziomów pozostaje niezmiennych w odpowiedniej wysokości płomienia i zapewnia jednolity obraz płomienia.

Funkcja ECO

Jest jeszcze dziewiąty poziom - ustawienie ECO. Podczas tego programu urządzenie zmienia poprzednie poziomy wysokości płomienia. Tworzy to ruchomy obraz płomienia i zużywa mniej energii, oraz oddaje mniej ciepła do otoczenia.

Regulacja temperatury

Za pomocą czujnika temperatury zintegrowanego z pilotem zdalnego sterowania, temperatura w pomieszczeniu może być automatycznie kontrolowana zgodnie z Państwa wymaganiami.

W salonie, w sypialni, czy nawet w łazience – teraz jedynym ograniczeniem może być, co najwyżej, wyobraźnia, ponieważ kominek gazowy sprawdzi się w każdej przestrzeni. Istnieje możliwość zamontowania go wszędzie, trzeba jednak wziąć pod uwagę kwestie bezpieczeństwa i warunki montażu kominka gazowego. Przyszły użytkownik kominka stoi przed znaczącym wyborem – jak zasilić swoje urządzenie? Do wyboru jest gaz ziemny lub LPG ze zbiornika lub butli. LPG z jednej strony oznacza kłopotliwe wymienianie butli, a z drugiej strony jest bardziej uniwersalne przy wyborze miejsca. 
Bez względu na wybór  dla każdego kominka koniecznością jest odpowiednia wentylacja.

Czy możliwy jest montaż kominka gazowego bez większych ograniczeń? Owszem.  Wiele modeli kominków cechuje się niewielką głębokością, co pozwala na zamontowanie ich nawet w wąskich przestrzeniach. Poza tym, waga wkładów kominków gazowych to średnio od 90 kg do 150 kg, jest więc znacząco lżejsza od typowych kominków opalanych drewnem. 
Jeśli planujemy umiejscowić kominek w nowo wybudowanym domu - obędzie się również bez murowania komina, ponieważ gazowe wkłady kominkowe wykorzystują przewody powietrzno-spalinowe, wyprowadzane np. przez ścianę zewnętrzną.
Co jeżeli mamy już w domu murowany komin? Za nim podłączymy do niego kominek gazowy należy umieścić w nim systemowy przewód spalinowy ze stali kwasoodpornych. 

Wybór miejsca dla usytuowania kominka wiąże się z jego odpowiednim przygotowaniem. Trzeba pamiętać o zastosowaniu izolacji termicznej, jeśli kominek będzie znajdował się blisko instalacji elektrycznej, wodnej i gazowej. Instalacją gazową powinien zająć się fachowiec - instalator z odpowiednimi uprawnieniami, dobrze zaznajomiony z obowiązującymi przepisami. Do instalacji wykorzystuje się najczęściej stalowe, bądź miedziane rury o średnicy 1/2 cala, zakończone zaworem kulowym w okolicach skrzynki technicznej z elektroniką wkładu kominkowego montowanej bezpośrednio w obudowie kominka.

Stosując się do powyższych rad, montaż wymarzonego kominka gazowego w dowolnie dobranym miejscu nie powinien stanowić problemu, ani wyzwania. A to sprawia, że niepowtarzalnym klimatem i atmosferą kominków może się cieszyć każdy - w każdej przestrzeni. Trzeba jednak pamiętać, by w przypadku jakichkolwiek wątpliwości dotyczących instalacji gazowej, wentylacji, bądź samego montażu kominka - zgłosić się z wątpliwościami do sprzedawcy tych urządzeń. Sprzedawca bowiem w sposób fachowy będzie potrafił odpowiedzieć na pytania, rozwiać ewentualne wątpliwości i doradzić w taki sposób, by ostatecznie dokonany wybór był tym najlepszym. Wtedy pozostanie tylko cieszyć się nieuciążliwym użytkowaniem i najpiękniejszymi chwilami spędzonymi w blasku ognia kominka.

Kominek gazowy nie wymaga rozpalania, dokładania drewna i kontrolowania jego ilości w celu podtrzymania ognia oraz zapewnienia odpowiedniego poziomu ciepła w pomieszczeniu. Stanowi rozwiązanie idealne do salonu, apartamentu, restauracji, czy hotelu, gdzie komfort użytkowania jest najważniejszy. Kominek gazowy daje możliwość ciągłej pracy, przy minimalnym poziomie obsługi, pozwalając także na zarządzanie instalacją grzewczą w pomieszczeniu przy pomocy urządzeń zdalnej obsługi.

Jarosław Godzic

priorytet

bezpieczeństwo

realizacja

do 8 tygodni

cena od

12.000 PLN

Kominki gazowe
przykłady aranżacji

Galeria zdjęć

przykładowe aranżacje

Kominki gazowe
zobacz galerię zdjęć

Wszystkie filmy

klknij i zobacz więcej filmów
o stosowanej technologii

×