Wkłady kominkowe

Oferujemy przede wszystkim najwyższej jakości wkłady kominkowe. Nie chcemy sie jednak zamykać tylko na drogie i ekskluzywne urządzenia, dlatego w w naszej ofercie znajdują sie również produkty dla mniej wymagających klientów. Warunkiem jest spełnienie określonych przez nas standardów jakościowych oraz  norm europejskich.
kontakt@kominki-godzic.pl
Wkład-kominkowy-PNG
dodaj do ulubionych
udostępnij
42 lat na rynku
Ponad 3000 realizacji
Wizja zafascynowanych swą pasją ludzi i potencjał rynkowy technologii, zaowocował stworzeniem innowacyjnych polskich kominków w przystępnej cenie.
Elementy wkładu wykonane zostały z wysokogatunkowej stali kotłowej o grubości 4 mm, co bezpośrednio przekłada się na bezproblemową eksploatację przez długie lata.
Podzespoły produkowane są przy pomocy nowoczesnego parku urządzeń (laser, waterjet, giętarka CNC).
Urządzenia (wkłady i paleniska) sprawdzamy pod względem: sprawności, mocy, oraz emisji tlenków w Laboratorium Cieplnych Procesów Wysokotemperaturowych "ITC".
Autorski system G-AIR® obiegu powietrza zimnego (doprowadzonego z zewnątrz budynku) pomiędzy dwiema warstwami szkła skutecznie OGRANICZA ilość energii emitowanej przez szybę wkładu dla podniesienia komfortu użytkowników przebywających w bliskim kontakcie z kominkiem.
szyba-kominka
Potrójne przeszklenie gwarantuje ZAWSZE czystą szybę - opcjonalnie wkład Isty (płaski) wyposażony jest w trzecią uchylną szybę ze specjalnego szkła IR (z powłoką tlenku metalu).
Szyba uchylna 300
Zsyp popiołu z paleniska do popielnika o pojemności aż 15 litrów GWARANTUJE komfortową obsługę, która ogranicza się do usuwania popiołu do kilku razy w ciągu sezonu grzewczego!
popielnik300
2w1 Drewno i pellet. Wysoka EFEKTYWNOŚĆ grzewcza zarówno ze spalanego drewna jak również pelletu - po dostosowaniu komory w opcjonalne wyposażenie tzw. Pelletbox.
pellet spalanie w kominku
Bezrusztowa konstrukcja paleniska pozwala w procesie destylacji rozkładowej drewna tzw. Pirolizie uzyskać nawet do 3000 kcal/kg. Drewno ulega CAŁKOWITEMU spaleniu a pozostałością jest niewielka ilość popiołu!
spalanie - wkłady bezrusztowe
Ceramiczne wyłożenie komory dla dłuższej trwałości lub wermikulitowe, aby wnętrze kominka było zawsze czyste, wolne od sadzy i czarnych okopceń.
Możliwość odzysku ciepła ze spalin poprzez kanały kumulacyjne, dymowo-grzewcze (KDG).
ISTY IN2L 75x36x47 AKU-KDG 3-1
Kolektor powietrza dla technologii zabudowy kominka BEZ kratek!
kolektor_powietrza_IP1-kopia
Króciec powietrza z zewnątrz - zamknięta komora spalania umożliwia montaż w domach z wentylacją mechaniczną (rekuperacją).
przyłacze powietrza z zewnątrz
Przekroj ISTY

Wkłady stalowe z serii ISTY

Zaprojektowane z myślą o różnorodnych warunkach pracy i potrzebach zarówno montażystów jak również samych użytkowników. Poprzez swoją unikalną konstrukcję i dzięki zastosowaniu odpowiednich materiałów (wysokogatunkowej stali, oraz elementów ceramicznych charakteryzujących się m.in. najwyższą przewodnością cieplną i odporność na wstrząsy cieplne) jako jedyne nadają się do zabudowy tzw. Kominków ciepłych. Dostarczają olbrzymie ilości energii w bardzo krótkim czasie, lub kumulują energię w  opcjonalnie oferowanym rdzeniu akumulacyjnym i kanałach nasadowych dymowo-grzewczych.

Króciec przyłączeniowy dolotu zimnego powietrza z zewnątrz z trzypunktowym rozdziałem (pierwotne, wtórne, na szybę)
Kurtyna owiewającą szybę gorącym powietrzem aby w znaczącym stopniu utrzymać szybę w czystości.
Żaroodporne szkło ceramiczne odporne na pęknięcia do temperatury 800°C. (Szyby łączone, z listwą dociskową po obu stronach).
Wyłożenie komory wermikulitowe - wnętrze kominka jest zawsze czyste, wolne od sadzy i czarnych okopceń
plyty-wermikulitowe-wklady
Stalowa blenda wykończeniowa opcjonalnie oferowana wraz z wkładem zdecydowanie ułatwia wykończenie wokół wkładu.
Zintegrowany wymiennik ciepła dla obniżenia temperatury spalin.
Korpus wykonany z wysokiej jakości stali o grubości 3mm Pomalowany żaroodporną farbą antykorozyjną
Precyzyjny regulator powietrza pierwotnego i wtórnego
Wkład kominkowy IGNIS 2L

Wkłady z serii Spark   

Skonstruowane z myślą o dekoracyjnych kominkach użytkowanych wyłącznie okazjonalnie.

W bezrusztowych wkładach stalowych Spark, drewno ulega całkowitemu spaleniu a pozostałością jest jedynie niewielka ilość popiołu. 
W odróżnieniu od wkładów z tzw. Rusztem żar uzyskuje znacznie wyższą temperaturę, dzięki czemu drewno spala się dłużej, oraz zdecydowanie spokojniej. 
Zaletą takiej konstrukcji wkładu jest również to, że niema obowiązku opróżniania popiołu podczas codziennego użytkowania.

Z uwagi na odpowiednio zaprojektowaną komorę spalania i właściwy rozdział powietrza pierwotnego 
oraz wtórnego, wkłady podczas badań uzyskały doskonałe parametry, dzięki którym seria wkładów Spark 
spełnia najsurowsze wymagania środowiskowe.

  • Króciec dla podłączenia powietrza z zewnątrz budynku - wkład szczelny nadający się do domów z rekuperacją
  • Poczwórny system dopowietrzania komory spalania wyposażony w precyzyjną regulację powietrza pierwotnego i wtórnego ustawianą w zależności od siły ciągu w kominie - spalanie drewna jest zawsze efektywne i ekonomiczne.
  • Wytrzymały i stabilny profil drzwi - niezawodny mimo upływu czasu. Eliminuje ryzyko pęknięcia szkła w wyniku naprężeń występujących podczas pracy w wysokich temperaturach.

„Spełnienie oczekiwań przyszłych użytkowników kominków  pod względem praktycznym i estetycznym” to dewiza, która od wielu lat przyświeca polskiej marce Godzic.

wkład kominkowy Spartherm przekroj

Tym, co najbardziej wyróżnia wkłady kominkowe z serii Linar produkowane przez firmę Spartherm, są: proste linie, innowacyjne rozwiązania i wyjątkowa technologia. Wkłady posiadają wyraźne kontury, prezentują się więc stylowo i niezwykle elegancko, jednak w zdecydowanie nowoczesnym wydaniu. Są także bardzo funkcjonalne, gdyż zarówno estetyczny wygląd, jak i niezawodne działanie, są dla firmy Spartherm priorytetami. Wszystko to ma swoje odzwierciedlenie w popularności tych produktów, warto więc się na nie skusić, gdyż nie tylko dają przyjemne ciepło, ale też fantastycznie się prezentują, dając każdemu wnętrzu niepowtarzalny charakter. 

 

Cennik wkłady Spartherm 2019/2020 | rozmiar pliku: 9,42 MB

Polecane produkty

Na jesienne i zimowe dni, nie ma nic piękniejszego niż relaks przed kominkiem ze skwierczącymi polanami drewna. Wkłady kominkowe z firmy BRUNNER - zakorzenionego w tradycji rodzinnego przedsiębiorstwa – zapewniają klasyczny design i dużą przyjemność rozkoszowania się widokiem palących się polan drewna w ich pierwotnej formie. Kominki stalowe o różnorodnych formatach: architektoniczne, stylowe, kompaktowe, narożne lub panoramiczne maję zazwyczaj bardzo dużą szybę, za którą migotają płomienie. Wkłady kominkowe sprawiają wrażenie otwartego paleniska, ponieważ przy szybie zrezygnowano z drażniącego obramowania oraz dodatkowych elementów do obsługi na korzyść prostoty i nowoczesnego wyglądu. Szybę można unieść przy pomocy zdejmowanej rączki; dzięki mechanice szyby „easy-lift” drzwiczki unoszą się lekko bez oporu. Wkłady kominkowe BRUNNER łączą tradycyjne wyobrażenie przytulnego kominka z nowoczesnym standardem wyglądu i design. Optymalne prowadzenie powietrza do spalania dba o czystą szybę po kilku cyklach ogrzewnia. 

To jest prawdziwa jakość marki BRUNNER.

Brunner katalog 2014 | rozmiar pliku: 4,02 MB

Produkty projektowane z myślą o cenie od samego początku, już przy wyborze materiałów zasad konstrukcji, mają z założenia spełniać tylko konieczne wymogi. Produkt ma być przecież tani. BRUNNER robi to inaczej. Projekty tworzy od początku mając na uwadze wyłącznie funkcjonalność i jakość. Dzięki tej metodzie wykorzystuje całą wiedzę i doświadczenie najlepszych inżynierów i praktyków w branży. W ten sposób zawsze udaje się znaleźć optymalne rozwiązanie, jeśli chodzi o efektywność i trwałość

 


Czysta powierzchnia szyby. Dzięki trwałym i regulowanym uszczelnieniom.


Opcjonalna podwójna szyba. Nawet do 50% mniejsze promieniowanie cieplne przez podwójną szybę. 


Łatwe czyszczenie. Proste otwieranie i zamykanie podnoszonej szyby do czyszczenia za naciśnięciem przycisku 


Easy-lift. Jedyny w swoim rodzaju system zapewnia lekkość obsługi podnoszonej szyby i trwałość.


Mechanika unoszonych drzwi. Podwójnie łożyskowane krążki o dużym promieniu obwodu prowadzą linki obciążników równo i gładko. Stalowe linki wytrzymują obciążenie do 670 kg.


Szamotowa komora spalania. Wysokiej jakości szamoty wytrzymują największe obciążenia termiczne i mechaniczne.


Dźwignia obsługowa. Drążek ze stali szlachetnej ze spiralną rączką (nie parzy) z funkcją pogrzebacza.


Puzzle-Profil. Sztywne i stabilne profile ramy drzwi w wersji z pojedynczą i podwójną szybą.


Uszczelki silikatowe. Elastyczne uszczelki wytrzymują temperatury do 1000°C i zapewniają szczelność drzwi na całym obwodzie.


Króciec dopływu powietrza. Niezależne od pomieszczenia zaopatrzenie w powietrze do spalania.


Wzorcowe wartości emisji. Dzięki czystemu wypalaniu gazów spalinowych, wkłady kominkowe Brunner odpowiadają wymogom aktualnych i zapowiadanych norm przepisów niemieckich, austriackich i szwajcarskich.


 

Brunner to bezwątpienia pionier na rynku wkładów do pieców kaflowych. Firma swoją siedzibę ma  w Eggenfelden, w południowo-wschodniej części Bawarii.


Dlaczego warto kupować wkłady kominkowe Brunner? 


Wkłady kominkowe tego producenta są całkowicie produkowane w Niemczech, co gwarantuje perfekcje w każdym calu - najwyższa jakość materiałów w połączeniu z trwałą  konstrukcją. Funkcjonalność czyli prosta obsługa to już standard kojarzony zawsze z marką BRUNNER.
Do produkcji kominków od Brunnera stosuje się wyłącznie materiały wysokiej jakości, wiadomego pochodzenia. Dzięki temu, że firma stawia na solidność, a nie na prostotę i oszczędności kosztem jakości, wkłady kominkowe i kominki tego producenta cieszą się bardzo dobrymi opiniami na całym świecie.
Firma to nie tylko produkty, to przede wszystkim jej pracownicy - najcenniejszy skarb. Dzięki ich zaangażowaniu, produkty firmy Brunner mogą się ciągle doskonalić i dostosowywać do zmieniających się nieprzerwanie realiów. 
Podsumowując wkłady Brunner to idealne rozwiązanie dla osób, które nie lubią wydawać dwa razy pieniędzy. Bardzo wysoka jakość nigdy nie idzie w parze z ceną, lecz odpowiednia cena czyni produkty tej firmy jednymi z najlepszych na świecie.

 

Stil i Kompakt Kamin - płaskie


Brunner Stil Kamin  płaski

Stil Kamin - Tunel


Brunner Still  tunel

Architektur Kamin - Panoramiczne


Brunner Architektur

Brunner Architektur Tunnel


Brunner Architektur Tunnel

Brunner Architektur Eck


Brunner Architektur Eck

Eck-Kamin


Brunner Eck Kamin

Panorama - trzy szyby U


Brunner Panorama U

Panorama Kamin - trzy szyby C


Brunner Panorama C

Panorama Kamin C


Brunner Panorama  C szer.

Wkład kominkowy to serce kominka, dlatego jego wybór nie może być przypadkowy. Naszym klientom oferujemy wkłady najwyższej jakości. Niestety jakość nie idzie w parze z niską ceną. Musisz mieć świadomość, ze jeśli kupisz tani wkład kominkowy, jego funkcjonalność może być znacznie ograniczona. Z naszą pomocą wybierzesz optymalne urządzenie a nie bubel który ulegnie uszkodzeniu po jednym sezonie użytkowania.

Jarosław Godzic

sprawność

do 85%

prioryterty

czysta szyba

cena od

5.500 PLN

Kominki konwekcyjne
przykłady aranżacji

Galeria zdjęć

przykładowe aranżacje

Kominki konwekcyjne
zobacz galerię zdjęć

Wszystkie filmy

klknij i zobacz więcej filmów
o stosowanej technologii

×