Wkłady kominkowe

Oferujemy przede wszystkim najwyższej jakości wkłady kominkowe. Nie chcemy sie jednak zamykać tylko na drogie i ekskluzywne urządzenia, dlatego w w naszej ofercie znajdują sie również produkty dla mniej wymagających klientów. Warunkiem jest spełnienie określonych przez nas standardów jakościowych oraz  norm europejskich.
poproś o konsultację
Wkład-kominkowy-PNG
dodaj do ulubionych
udostępnij
37 lat na rynku
Ponad 3000 realizacji
Wizja zafascynowanych swą pasją ludzi i potencjał rynkowy technologii, zaowocował stworzeniem innowacyjnych polskich kominków w przystępnej cenie.
Elementy wkładu wykonane zostały z wysokogatunkowej stali kotłowej o grubości 4 mm, co bezpośrednio przekłada się na bezproblemową eksploatację przez długie lata.
ISTY
Podzespoły produkowane są przy pomocy nowoczesnego parku urządzeń (laser, waterjet, giętarka CNC).
ISTY
Bezpieczne ryglowanie drzwi - otwieranie tzw. zimną rączką (ochrona przed niepowołanym otwarciem drzwi przez dzieci), lub zamiennie montowana na stałe „zimna” klamka.
ISTY
Urządzenia (wkłady i paleniska) sprawdzamy pod względem: sprawności, mocy, oraz emisji tlenków w Laboratorium Cieplnych Procesów Wysokotemperaturowych "ITC".
ISTY
Autorski system G-AIR® obiegu powietrza zimnego (doprowadzonego z zewnątrz budynku) pomiędzy dwiema warstwami szkła skutecznie OGRANICZA ilość energii emitowanej przez szybę wkładu dla podniesienia komfortu użytkowników przebywających w bliskim kontakcie z kominkiem.
szyba-kominka
Podwójny system umożliwiający utrzymanie STALE czystej szyby - w standardzie wkład Isty (płaski) wyposażony jest w uchylną szybę ze specjalnego szkła IR (z powłoką tlenku metalu), oraz kurtynę gorącego powietrza owiewającego szybę!
Szyba uchylna 300
Zsyp popiołu z paleniska do popielnika o pojemności aż 15 litrów GWARANTUJE komfortową obsługę, która ogranicza się do usuwania popiołu do kilku razy w ciągu sezonu grzewczego!
popielnik300
2w1 Drewno i pellet. Wysoka EFEKTYWNOŚĆ grzewcza zarówno ze spalanego drewna jak również pelletu - po dostosowaniu komory w opcjonalne wyposażenie tzw. Pelletbox.
pellet spalanie w kominku
Bezrusztowa konstrukcja paleniska pozwala w procesie destylacji rozkładowej drewna tzw. Pirolizie uzyskać nawet do 3000 kcal/kg. Drewno ulega CAŁKOWITEMU spaleniu a pozostałością jest niewielka ilość popiołu!
spalanie - wkłady bezrusztowe
Stalowy deflektor napowietrzający – znacząco PRZEDŁUŻA proces spalania drewna przy całkowicie zamkniętym dopływie powietrza pierwotnego. Gwarantuje zawsze idealne dopalanie gazów a tym samym minimalizuje emisję szkodliwych substancji do atmosfery.
gasification
Ceramiczne wyłożenie komory dla dłuższej trwałości lub wermikulitowe, aby wnętrze kominka było zawsze czyste, wolne od sadzy i czarnych okopceń.
ISTY
Możliwość odzysku ciepła ze spalin poprzez kanały kumulacyjne, dymowo-grzewcze (KDG).
Isty 67x47 płaski z KDG
Miejsce na rdzeń akumulacyjny z prostek szamotowych lub stalowy kolektor konwekcyjny dla technologii zabudowy kominka BEZ kratek!
Isty 67x47 płaski z akumulacyjnym rdzeniem szamotowym
ISTY przekrój-600

Wkłady stalowe z serii ISTY

Zaprojektowane z myślą o różnorodnych warunkach pracy i potrzebach zarówno montażystów jak również samych użytkowników. Poprzez swoją unikalną konstrukcję i dzięki zastosowaniu odpowiednich materiałów (wysokogatunkowej stali, oraz elementów ceramicznych charakteryzujących się m.in. najwyższą przewodnością cieplną i odporność na wstrząsy cieplne) jako jedyne nadają się do zabudowy tzw. Kominków ciepłych. Dostarczają olbrzymie ilości energii w bardzo krótkim czasie, lub kumulują energię w  opcjonalnie oferowanym rdzeniu akumulacyjnym i kanałach nasadowych dymowo-grzewczych.

Katalog 2018 wraz z cenami | rozmiar pliku: 35,07 MB
Króciec przyłączeniowy dolotu zimnego powietrza z zewnątrz z trzypunktowym rozdziałem (pierwotne, wtórne, na szybę)
IGNIS
Kurtyna owiewającą szybę gorącym powietrzem aby w znaczącym stopniu utrzymać szybę w czystości.
IGNIS
Żaroodporne szkło ceramiczne odporne na pęknięcia do temperatury 800°C. (Szyby łączone, z listwą dociskową po obu stronach).
IGNIS
Wyłożenie komory wermikulitowe - wnętrze kominka jest zawsze czyste, wolne od sadzy i czarnych okopceń
plyty-wermikulitowe-wklady
Stalowa blenda wykończeniowa opcjonalnie oferowana wraz z wkładem zdecydowanie ułatwia wykończenie wokół wkładu.
IGNIS
Zintegrowany wymiennik ciepła dla obniżenia temperatury spalin.
IGNIS
Korpus wykonany z wysokiej jakości stali o grubości 3mm Pomalowany żaroodporną farbą antykorozyjną
IGNIS
Precyzyjny regulator powietrza pierwotnego i wtórnego
IGNIS
Wkład kominkowy IGNIS 2L

Wkłady z serii IGNIS   

Skonstruowane z myślą o dekoracyjnych kominkach użytkowanych wyłącznie okazjonalnie.

W bezrusztowych wkładach stalowych IGNIS, drewno ulega całkowitemu spaleniu a pozostałością jest jedynie niewielka ilość popiołu. 
W odróżnieniu od wkładów z tzw. Rusztem żar uzyskuje znacznie wyższą temperaturę, dzięki czemu drewno spala się dłużej, oraz zdecydowanie spokojniej. 
Zaletą takiej konstrukcji wkładu jest również to, że niema obowiązku opróżniania popiołu podczas codziennego użytkowania.

Z uwagi na odpowiednio zaprojektowaną komorę spalania i właściwy rozdział powietrza pierwotnego 
oraz wtórnego, wkłady podczas badań uzyskały doskonałe parametry, dzięki którym seria wkładów IGNIS 
spełnia najsurowsze wymagania środowiskowe.

  • Króciec dla podłączenia powietrza z zewnątrz budynku - wkład szczelny nadający się do domów z rekuperacją
  • Poczwórny system dopowietrzania komory spalania wyposażony w precyzyjną regulację powietrza pierwotnego i wtórnego ustawianą w zależności od siły ciągu w kominie - spalanie drewna jest zawsze efektywne i ekonomiczne.
  • Wytrzymały i stabilny profil drzwi - niezawodny mimo upływu czasu. Eliminuje ryzyko pęknięcia szkła w wyniku naprężeń występujących podczas pracy w wysokich temperaturach.

„Spełnienie oczekiwań przyszłych użytkowników kominków  pod względem praktycznym i estetycznym” to dewiza, która od wielu lat przyświeca polskiej marce Godzic.

Polecane produkty

ISTY 75x36x37, szyba narożna


in3 37

ISTY 75x36x47, szyba narożna


IN2 47

ISTY 67x47, szyba płaska


IP1 67

ISTY 78x44, szyba płaska


IP3 78

Na jesienne i zimowe dni, nie ma nic piękniejszego niż relaks przed kominkiem ze skwierczącymi polanami drewna. Wkłady kominkowe z firmy BRUNNER - zakorzenionego w tradycji rodzinnego przedsiębiorstwa – zapewniają klasyczny design i dużą przyjemność rozkoszowania się widokiem palących się polan drewna w ich pierwotnej formie. Kominki stalowe o różnorodnych formatach: architektoniczne, stylowe, kompaktowe, narożne lub panoramiczne maję zazwyczaj bardzo dużą szybę, za którą migotają płomienie. Wkłady kominkowe sprawiają wrażenie otwartego paleniska, ponieważ przy szybie zrezygnowano z drażniącego obramowania oraz dodatkowych elementów do obsługi na korzyść prostoty i nowoczesnego wyglądu. Szybę można unieść przy pomocy zdejmowanej rączki; dzięki mechanice szyby „easy-lift” drzwiczki unoszą się lekko bez oporu. Wkłady kominkowe BRUNNER łączą tradycyjne wyobrażenie przytulnego kominka z nowoczesnym standardem wyglądu i design. Optymalne prowadzenie powietrza do spalania dba o czystą szybę po kilku cyklach ogrzewnia. 

To jest prawdziwa jakość marki BRUNNER.

Brunner katalog 2014 | rozmiar pliku: 4,02 MB

Produkty projektowane z myślą o cenie od samego początku, już przy wyborze materiałów zasad konstrukcji, mają z założenia spełniać tylko konieczne wymogi. Produkt ma być przecież tani. BRUNNER robi to inaczej. Projekty tworzy od początku mając na uwadze wyłącznie funkcjonalność i jakość. Dzięki tej metodzie wykorzystuje całą wiedzę i doświadczenie najlepszych inżynierów i praktyków w branży. W ten sposób zawsze udaje się znaleźć optymalne rozwiązanie, jeśli chodzi o efektywność i trwałość

 


Czysta powierzchnia szyby. Dzięki trwałym i regulowanym uszczelnieniom.


Opcjonalna podwójna szyba. Nawet do 50% mniejsze promieniowanie cieplne przez podwójną szybę. 


Łatwe czyszczenie. Proste otwieranie i zamykanie podnoszonej szyby do czyszczenia za naciśnięciem przycisku 


Easy-lift. Jedyny w swoim rodzaju system zapewnia lekkość obsługi podnoszonej szyby i trwałość.


Mechanika unoszonych drzwi. Podwójnie łożyskowane krążki o dużym promieniu obwodu prowadzą linki obciążników równo i gładko. Stalowe linki wytrzymują obciążenie do 670 kg.


Szamotowa komora spalania. Wysokiej jakości szamoty wytrzymują największe obciążenia termiczne i mechaniczne.


Dźwignia obsługowa. Drążek ze stali szlachetnej ze spiralną rączką (nie parzy) z funkcją pogrzebacza.


Puzzle-Profil. Sztywne i stabilne profile ramy drzwi w wersji z pojedynczą i podwójną szybą.


Uszczelki silikatowe. Elastyczne uszczelki wytrzymują temperatury do 1000°C i zapewniają szczelność drzwi na całym obwodzie.


Króciec dopływu powietrza. Niezależne od pomieszczenia zaopatrzenie w powietrze do spalania.


Wzorcowe wartości emisji. Dzięki czystemu wypalaniu gazów spalinowych, wkłady kominkowe Brunner odpowiadają wymogom aktualnych i zapowiadanych norm przepisów niemieckich, austriackich i szwajcarskich.


 

Brunner to bezwątpienia pionier na rynku wkładów do pieców kaflowych. Firma swoją siedzibę ma  w Eggenfelden, w południowo-wschodniej części Bawarii.


Dlaczego warto kupować wkłady kominkowe Brunner? 


Wkłady kominkowe tego producenta są całkowicie produkowane w Niemczech, co gwarantuje perfekcje w każdym calu - najwyższa jakość materiałów w połączeniu z trwałą  konstrukcją. Funkcjonalność czyli prosta obsługa to już standard kojarzony zawsze z marką BRUNNER.
Do produkcji kominków od Brunnera stosuje się wyłącznie materiały wysokiej jakości, wiadomego pochodzenia. Dzięki temu, że firma stawia na solidność, a nie na prostotę i oszczędności kosztem jakości, wkłady kominkowe i kominki tego producenta cieszą się bardzo dobrymi opiniami na całym świecie.
Firma to nie tylko produkty, to przede wszystkim jej pracownicy - najcenniejszy skarb. Dzięki ich zaangażowaniu, produkty firmy Brunner mogą się ciągle doskonalić i dostosowywać do zmieniających się nieprzerwanie realiów. 
Podsumowując wkłady Brunner to idealne rozwiązanie dla osób, które nie lubią wydawać dwa razy pieniędzy. Bardzo wysoka jakość nigdy nie idzie w parze z ceną, lecz odpowiednia cena czyni produkty tej firmy jednymi z najlepszych na świecie.

 

Polecane produkty

Stil i Kompakt Kamin - płaskie


Brunner Stil Kamin  płaski

Stil Kamin - Tunel


Brunner Still  tunel

Architektur Kamin - Panoramiczne


Brunner Architektur

Brunner Architektur Tunnel


Brunner Architektur Tunnel

Brunner Architektur Eck


Brunner Architektur Eck

Eck-Kamin


Brunner Eck Kamin

Panorama - trzy szyby U


Brunner Panorama U

Panorama Kamin - trzy szyby C


Brunner Panorama C

Panorama Kamin C


Brunner Panorama  C szer.
wkład kominkowy Spartherm przekroj

Tym, co najbardziej wyróżnia wkłady kominkowe z serii Linar produkowane przez firmę Spartherm, są: proste linie, innowacyjne rozwiązania i wyjątkowa technologia. Wkłady posiadają wyraźne kontury, prezentują się więc stylowo i niezwykle elegancko, jednak w zdecydowanie nowoczesnym wydaniu. Są także bardzo funkcjonalne, gdyż zarówno estetyczny wygląd, jak i niezawodne działanie, są dla firmy Spartherm priorytetami. Wszystko to ma swoje odzwierciedlenie w popularności tych produktów, warto więc się na nie skusić, gdyż nie tylko dają przyjemne ciepło, ale też fantastycznie się prezentują, dając każdemu wnętrzu niepowtarzalny charakter. 

 

Spartherm katalog linear | rozmiar pliku: 5,43 MB
Spartherm katalog prestige | rozmiar pliku: 12,59 MB

Polecane produkty

Varia 1V


Spartherm Varia 1V

Varia M


Spartherm Varia M

Varia Ah / Varia Bh


varia Bh

Mini 2R / Varia 2R-55


varia 2R-55

Varia 2L/R


varia 2r

Varia AS-2L / Varia 2L/R-100


varia 2l-80

Varia Ch


varia Ch

Arte 3RL


Arte 3RL

Varia Sh


varia Sh

Varia SR


varia SR

Arte Bh / Arte 1Vh


Artte Bh

ARTE Xh


varia Xh

Speedy P, Speedy MR, Speedy R


Speedy R

Varia A-FD / Varia B-FD


Varia B-FDh

Mini S-FD / Varia FD-H


Varia V-FD

Arte X-FDh


varia X-FDh

Arte F-FD-4S


Arte F-FD-4S

Speedy M / Speedy K


Speedy K

KOBOK to firma z długoletnim doświadczeniem w branży kominkowej. Słowacki producent już od 1993 roku tworzy bardzo solidne wkłady kominkowe przystosowane do pracy w trudnych górskich warunkach.

Nie lekceważ gwarancji na konstrukcję i wnętrze:
Paleniska KOBOK to gwarancja spokoju i bezpieczeństwa na długie lata.
Mocna konstrukcja stalowa wyłożona jest grubym szamotem(50mm).
Na uwagę zasługuje system oczyszczania szyby z kurtyną powietrzną z czterech stron. Wszystkie paleniska malowane są farbą ekologiczną na bazie wody co zapewnia bezwonność podczas wypalania. Produkty firmy Kobok można stosować w domach z rekuperacją.

Uwaga:
Wkłady Kobok spełniają również najnowsze niemieckie normy na 2015 rok.
Można je sprzedawać i montować u naszego zachodniego sąsiada.

Cennik Kobok 2015 | rozmiar pliku: 1,79 MB

MASA URZĄDZENIA

Wkład kominkowy tak samo, jak dawne piece kaflowe musi mieć odpowiednią wagę. To od niej zależy długowieczność kominka oraz jego skuteczność oddawania ciepła.

Na przykład:
Wkład kominkowy KOBOK Horizontal 780/500 waży 235 kg. Podobnej wielkości wkład konkurencyjnej firmy waży 145 kg.

KOBOK ma większą masę o 69%, to bardzo dużo!

 

 


RADIATORY

Bardzo ważnym elementem wkładów kominkowych są radiatory. Zwiększają one powierzchnię grzewczą wkładu oraz zapewniają stabilność konstrukcji paleniska.
Wszystkie wkłady kominkowe KOBOK posiadają radiatory o profilu C, które gwarantują dożywotnią trwałość urządzenia.


Bardzo często konkurencyjne firmy nie stosują radiatorów, co przy intensywnym użytkowaniu kominka kończy się jego deformacją.

 

 


OCZYSZCZANIE SZYBY

Firma KOBOK stosuje w swoich wkładach kominkowych innowacyjny sposób
oczyszczania szyby. Powietrze dostaje się na szybę specjalnymi kanałami ze wszystkich stron. Zapewnia to świetne rezultaty utrzymania szyby w czystości.

Całe powietrze skierowane na szybę nie jest pobierane z pomieszczenia lecz z zewnątrz specjalnym przyłączem. Dzięki takiemu rozwiązaniu nasze kominki mogą pracować
w pomieszczeniach z wentylacją mechaniczną (rekuperacja).

 

 


SZAMOT I RUSZT

Najbardziej narażony na temperaturę jest ruszt oraz szamot. To one mają bezpośredni kontakt z ogniem. KOBOK wyposażył swoje paleniska w masywny ruszt żeliwny o grubości 18 mm oraz kształtki szamotowe o grubości 50 mm.
Na te elementy producent udziela 3-letniej gwarancji.

Ciężko znaleźć na rynku ruszt o podobnej grubości. Często ma on około 9 mm. Szamot najczęściej ma grubość 30 mm. A o gwarancji na te elementy można zapomnieć.

 


FARBA EKOLOGICZNA

Wszystkie paleniska KOBOK są piaskowane oraz malowane farbą ekologiczną. Dzięki piaskowaniu powierzchnia urządzenia jest idealnie gładka. Farba na bazie wody a nie rozpuszczalnika podczas jej wypalania wydziela tylko parę wodną.

 

 


LISTWY NIERDZEWNE

Drzwiczki kominków KOBOK wyposażone są w nierdzewne listwy. Zapewniają one poza estetyką zabezpieczenie uszczelek przed twardnięciem.

W przypadku tanich kominków takie rozwiązanie jest niedostępne.

 


CZOPUCH I WYMIENNIK TURBO

Dla zapewnienia prawidłowego odbioru spalin potrzebny jest wysoki czopuch. Przechodzący przez jego środek wymiennik Turbo dodatkowo zwiększa jego
powierzchnię. Wkłady kominkowe KOBOK posiadają wysoki czopuch wykonany z jednego elementu blachy. Gięty podwójnie a nie spawany w narożnikach.

 

 


GŁĘBOKOŚĆ PALENISKA

Paleniska KOBOK mają ponad 7,5 cm głębokości. Jest to bardzo praktyczne,
ponieważ nie wysypuje się z niego popiół podczas dokładania drewna.

Kominki z płytkim paleniskiem wymagają większej uwagi i częstszego czyszczenia.

Polecane produkty

Horizontal "0"


Kobok-Horizontal-O

Horizontal VD


Kobok-Horizontal-VD-550

Horizontal O VD


Kobok-Horizontal-VD-0

Corner VD BS 330


Kobok-Corner-VD

Vertical


Kobok-Vertical-440

Vertical O


Kobok-Vertical-0

Vertical VD


Kobok-Vertical-VD

Kobok Vertical O VD


Kobok-Vertical-VD-0

Panorama


Kobok-Panorama-R550

Wkład kominkowy to serce kominka, dlatego jego wybór nie może być przypadkowy. Naszym klientom oferujemy wkłady najwyższej jakości. Niestety jakość nie idzie w parze z niską ceną. Musisz mieć świadomość, ze jeśli kupisz tani wkład kominkowy, jego funkcjonalność może być znacznie ograniczona. Z naszą pomocą wybierzesz optymalne urządzenie a nie bubel który ulegnie uszkodzeniu po jednym sezonie użytkowania.

Jarosław Godzic

sprawność

do 85%

prioryterty

czysta szyba

cena od

3.500 PLN

Kominki konwekcyjne
przykłady aranżacji

Galeria zdjęć

przykładowe aranżacje

Kominki konwekcyjne
zobacz galerię zdjęć

Wszystkie filmy

klknij i zobacz więcej filmów
o stosowanej technologii

×