Piece kaflowe

Piec kaflowy gwarantuje ciepło wysokiej jakości, bez niezdrowego ruchu powietrza i z możliwością ogrzewania kilku pomieszczeń. Świetnie sprawdza się w budynkach stale zamieszkałych. Można go wybudować dla dwóch pięter, co pozwoli zapewnić rozprowadzenia ciepła w całym domu. Piec kaflowy nie wysusza powietrza, tak jak ma to miejsce w przypadku ogrzewania klasycznym kominkiem, gdyż pomieszczenia ogrzewane są z wykorzystaniem niskich zewnętrznych temperatur na powierzchni pieca.
kontakt@kominki-godzic.pl
Czy wież, że piec lub kominek kaflowy - to zdrowe źródło ciepła? Decydując się na pieco-kominek w salonie wyeliminujesz całkowicie niekorzystną cyrkulację kurzu i alergenów w powietrzu.
Piec-kaflowy-w-domu-2
dodaj do ulubionych
udostępnij
42 lat na rynku
Ponad 3000 realizacji
Piece kaflowe to zdrowe ciepło w zgodzie z naturą.
Piec-kaflowy

Jaka jest różnica między kominkiem a kaflowym piecem akumulacyjnym ? 

Główną różnicą między tradycyjnym kominkiem, a piecem akumulacyjnym jest bezwładność. Piec kaflowy projektowany jest zwykle na 12 godzin. Oznacza to, że do zapewnienia ciepła przez cały dzień konieczne jest przyłożenie wsadu drewna jedynie dwa razy w ciągu doby (co 12 godzin). Kafle pozostają gorące przez cały ten czas i stopniowo oddaje zakumulowane ciepło. W przypadku kominka tradycyjnego nie jest natomiast możliwe uzyskanie tak równomiernego i długotrwałego ciepła. Ten rodzaj kominka służy głównie celom dekoracyjnym i wizualnym, nie akumuluje jednak ciepła, tak jak piec kaflowy.

Co jest specjalnego w piecu kaflowym? 

Piec kaflowy jest wyjątkowy przede wszystkim ze względu na zdrowe ciepło promieniowania, przypominające ciepło słoneczne. Generuje ono wysoki komfort cieplny, wpływa relaksująco na ludzi, redukuje stres i eliminuje cyrkulację kurzu i alergenów w powietrzu. Piec kaflowy jest niczym kawałek słońca w domu. 

Czy piec kaflowy jest staroświecki? 

Zdecydowanie nie! Dzisiejsze piece to szyk i elegancja. Wykonane z przepięknych kafli wyglądają majestatycznie i przynoszą ukojenie magicznym tańcem ognia. Nowoczesny piec ceramiczny wykorzystuje minimum 78% ciepła z płonącego drewna. Wprowadzając dodatkowo elektroniczne sterowanie, można osiągnąć nawet 90% sprawności. 

Czy piec kaflowy może ogrzewać cały dom? 

Tak, ale musi być odpowiedniej wielkości i pojemności cieplnej. Projektując taki piec należy dokładnie obliczyć, ile energii potrzeba do ogrzania Twojego domu.

Zobacz także: Prawdziwe dzieła sztuki z kafli: Piece Sergio Leoni

Zbudowanie pięknego i funkcjonalnego pieca kaflowego to nie lada sztuka. Kafle do delikatny i wymagający doświadczenia materiał. Od wczesnych lat młodości tradycyjnego zduństwa uczyłem się od mojego taty, zduna z długoletnim doświadczeniem. Obecne piece buduje sie przy użyciu zupełnie innych materiałów. Niemniej zdobyta wiedza wciąż się przydaje w projektowaniu pieców, budowanych nowoczesnej technice zduńskiej.

Mariusz Godzic

Piece kaflowe
przykłady aranżacji

Galeria zdjęć

przykładowe aranżacje

Piece kaflowe
zobacz galerię zdjęć

Wszystkie filmy

klknij i zobacz więcej filmów
o stosowanej technologii

×