Ile kosztuje nowoczesny kominek na pellet?

22 czerwca 2021
nowoczesny-kominek-na-pellet

Kominki i piece na pellet to rozwiązania grzewcze do domu i mieszkania – nie tylko ekonomiczne i wydajne, ale też wyjątkowo wygodne i dobre dla środowiska. Przy minimum obsługi, która sprowadza się zwykle do dołożenia pelletu i wciśnięcia przycisku na pilocie, można cieszyć się wizją ognia i przyjemnym, przytulnym ciepłem. Ile kosztują kominki i piecyki na pellet? I dlaczego jest to inwestycja, która zwraca się bardzo szybko? Sprawdź!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ile kosztują kominki i piecyki na pellet?

Pellet, nazywany paliwem przyszłości, jest surowcem odnawialnym, pozyskiwanym z odpadów drzewnych. Ma doskonałe właściwości energetyczne i może być obsługiwany w sposób automatyczny. Dlatego też coraz więcej producentów proponuje rozwiązania grzewcze właśnie na pellet. Do oferty Kominki-Godzic włączyliśmy:

 • kominki na pellet (wkłady kominkowe do zabudowy) – produkowane w różnych technologiach – z płaszczem wodnym, konwekcyjne i z systemem dystrybucji gorącego powietrza,
 • piecyki na pellet – o różnej mocy i także z systemem nawiewów; potrafią ogrzać nawet do 70 m² powierzchni!,
 • kotły C.O. na pellet – z ponad 90% sprawnością, o wiele bardziej oszczędne i komfortowe niż kotły na ekogroszek.

Ile kosztuje kominek na pellet?

Cena wkładu kominkowego na pellet jest uzależniona od kilku czynników – to przede wszystkim moc wkładu, ale też technologia (płaszcz wodny, konwekcja, DPG), wykorzystane materiały i dodatkowe funkcje (np. możliwość zaprogramowania).

W przybliżeniu zakup wkładu kominkowego na pellet to koszt od kilkunastu tysięcy złotych. Popularne modele wkładów na pellet (np. z płaszczem wodnym) zwykle przekraczają 20 tysięcy złotych.

Ile kosztuje piec na pellet?

Podobnie jak wkłady kominkowe, tak i wolnostojące piecyki na pellet będą różnić się ceną. Najtańsze proponowane przez nas piecyki (mimo niskiej ceny są to jakościowe rozwiązania od sprawdzonych producentów) kosztują kilka tysięcy złotych (już od 4-5 tys.).

Piecyki na pellet z powodzeniem ogrzeją jedno lub więcej pomieszczeń. Za pomocą systemu nawiewów (rury ukryte w ścianach) gorące powietrze może pokonać nawet 8 metrów! Co więcej, część modeli (m.in. marki MCZ) oferuje technologię płaszcza wodnego, zasilając centralne ogrzewanie i ogrzewając wodę użytkową. Za tego typu modele przyjdzie zapłacić od 10 do ponad 20 tysięcy złotych.

Ile kosztuje kocioł na pellet?

Kotły na pellet to nowoczesne rozwiązania, których zadaniem jest zapewnienie wysokiej sprawności przy jednoczesnym obniżeniu kosztów użytkowania. Wiele spośród dostępnych w naszej ofercie Kominki-Godzic modeli spełnia wymogi tzw. Ekoprojektu, są więc propozycją dla osób ubiegających się o dofinansowanie na modernizację kotłowni.

Oczywiście cena kotłów na pellet również jest uzależniona od kilku czynników, m.in. od opcji wyposażenia, sposobu oczyszczania wymiennika kotła i modelu sterownika. Uśredniając, za kocioł na pellet trzeba zapłacić od 15 do 25 tysięcy złotych.

Dlaczego warto zainwestować w kominek czy piec na pellet?

 • Cena kominków i piecyków na pellet w wielu przypadkach nie jest wyższa niż rozwiązań standardowych (na drewno, węgiel, gaz, prąd).
 • Piec czy kominek na pellet jest równie wygodny w użytkowaniu jak ogrzewanie gazowe – paliwo wystarczy uzupełnić raz na kilka dni, a można to zrobić nawet w stroju wyjściowym, bez obawy o pobrudzenie!
 • Po załadunku paliwa w piecu czy kominku na pellet kontrolę przejmują systemy automatyczne, które dbają o komfort cieplny w domu.
 • Kominek i piec na pellet jest obsługiwany za pomocą pilota. W kilka minut zaczyna ogrzewać dom, a ilość emitowanego ciepła można w łatwy sposób regulować, dostosowując ją do aktualnych potrzeb.
 • Nowoczesne kominki i piece na pellet można zaprogramować – uruchomią się zdalnie, aby ogrzać dom tuż przed powrotem domowników.
 • Pelletu nie trzeba sezonować (jak drewna). Nie trzeba czynić wielkich zapasów, a na kilka worków zawsze znajdzie się miejsce. Pellet jest paliwem ogólnodostępnym, kupić go można nawet w niektórych sklepach spożywczych.
 • Pellet jest tańszy niż węgiel i gaz (nawet o 25% tańszy niż gaz sieciowy!).
 • Ilość spalanego pelletu jest minimalna – tu surowiec o wysokiej efektywności energetycznej. Pozostawia niewiele popiołu, więc czyszczenie jest szybkie.
 • Pellet jest surowcem odnawialnym. Podczas spalania pelletu powstają jedynie niewielkie ilości dwutlenku węgla. Pellet nie emituje szkodliwych substancji do atmosfery i nie wydziela nieprzyjemnego zapachu.

Czym tak właściwie jest pellet?

Pellet to paliwo stałe w formie niewielkich granulek. Powstaje głównie z odpadów drzewnych (z np. zakładów stolarskich) – trocin czy wiór, czyli biomasy, która jest następnie sprasowywana. Pellet zwykle kupuje się w workach o wadze 15 kg. W większości kominków i piecyków znajduje się zbiornik na pellet o dokładnie tej samej objętości. Dzięki temu wystarczy uzupełnić go raz na kilka dni, wsypując cały worek.

Pellet jest paliwem czystym i wygodnym. Jego wartość opałową określa się na równi z drewnem. Do tego charakteryzuje się niską wilgotnością i nie ulega samozapłonowi, więc nie wymaga rygorystycznych warunków do bezpiecznego składowania (można go przechowywać np. w garażu). Nie traci swoich właściwości.

Jak pali się w kominku na pellet?

Ze strony właściciela tego kominka jedyną konieczną czynnością jest uzupełnienie zbiornika na pellet. Paliwo podawane i zapalane jest w pełni automatycznie. Najwyższą moc spalania uzyskuje już po kilku minutach. Pellet spala się niemal w całości, pozostawiając jedynie niewielką ilość popiołu. Przyjmuje się, że ze spalania tony pelletu powstaje tylko 6 kg popiołu (który jest z resztą wartościowy, bo zawiera sporo związków mineralnych).

FAQ:

Jaki kominek na pellet wybrać?

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów wkładów kominkowych na pellet – również z płaszczem wodnym czy dystrybucją gorącego powietrza. Zapraszamy do kontaktu – specjaliści z Kominki-Godzic pomogą wybrać najlepsze rozwiązanie!

Czy kominek na pellet może ogrzać cały dom?

Tak – w technologii z płaszczem wodnym lub z DPG może skutecznie ogrzać dom o powierzchni nawet do 200 m²!

Ile kosztuje piec na pellet?

Cena pieca na pellet zaczyna się od 4-5 tysięcy złotych. Wraz z wyższą mocą i dodatkowymi funkcjami, rośnie jego cena. Popularne modele kosztują w granicach kilkunastu tysięcy złotych.