Biokominki Planika

10 kwietnia 2020
Simple galeria 9

Biokominki Planika Fires

To najwyższej jakości urządzenia dedykowane do luksusowych wnętrz. Każdy produkt marki to połączenie współczesnego designu, prostej formy i dbałości o najmniejszy szczegół.
Paleniska pełnią głównie funkcję dekoracyjną, ale płynący z nich ogień wytwarza ciepło pozwalające na podniesienie nieco temperatury pomieszczenia, w którym się znajdują. Moc grzania jest zależna od wielkości urządzenia, które niestety, ale nie może stanowić głównego źródła ciepła.

Czym zasilane są biokominki Planika?

Zasilane są biopaliwem, czyli paliwem etanolowym, które zastępuje drewno lub brykiet. Firma Planika jest wyłącznym producentem paliwa Fanola®. Do jego produkcji wykorzystuje się tylko naturalne składniki pochodzenia roślinnego. Paliwo to cechuje się wysoką kalorycznością i zależnie od pojemności zbiornika, palenisko może palić się od dwóch do maksymalnie dziesięciu godzin.

 

Czy biokominek jest szkodliwy dla środowiska?

Podczas spalania nie wydziela się dym, sadza, popiół ani nieprzyjemny zapach, a wytwarza się para wodna oraz niewielka ilość dwutlenku węgla (nie mylić z czadem/tlenkiem węgla), która jest zbliżona do ilości tego zawartego w wydychanym przez ludzi powietrzu, ale pomimo to musimy pamiętać o regularnym wietrzeniu pomieszczenia.

Czy biopaliwo Fanola jest bezpieczne?

Fanola została poddana rygorystycznym testom naukowym w celu udowodnienia jej zgodności z normami środowiskowymi Unii Europejskiej. Specjalnie opracowana receptura paliwa pozwala osiągnąć możliwie najdłuższy czas spalania. Tylko sprawdzone, wysokiej jakości paliwo gwarantuje prawidłowe działanie kominków oraz pozwoli uchronić urządzenie przed uszkodzeniem.

Czy biokominek wymaga podłączenia do komina?

Palenisko na biopaliwo jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które nie mają możliwości podłączenia klasycznego kominka w domu, mieszkaniu w bloku lub apartamencie, a chciałby cieszyć się płonącym płomieniem w salonie lub stworzyć domową oazę relaksu. Nie wymagają one podłączenia do przewodu kominowego i nie wymagają czyszczenia zbiornika z popiołu. Nie trzeba uzyskiwać żadnych pozwoleń związanych z montażem. Istnieje możliwość zakupu samego paleniska tzw. wkładu kominkowego na bioetanoli i zaaranżowania go na własny sposób lub dobranie odpowiedniego modelu zgodnie z wizją aranżacji wnętrza. To rozwiązanie dedykowane jest także osobom, które nie mają czasu, lub ochoty nosić drewna.

Czy biokominki są bezpieczne?

Biokominki są w pełni automatyczne i posiadają liczne czujniki oraz inne zabezpieczenia. Konstrukcja oparta jest na niezwykle chłonnych włóknach ceramicznych, które utrzymują paliwo wewnątrz zbiornika w razie przypadkowego przewrócenia.

 

Jakie jest zastosowanie biokominka?

Kominki pozwalają cieszyć się wizją ognia nawet w cieplejsze dni. Podczas spalania bioetanolu kominek dostarcza niewielkie ilości ciepła, więc możemy używać go również latem. Jest kompaktowy, dzięki czemu zimą możemy go przenieść do wnętrza budynku, a w sezonie cieszyć się paleniskiem na tarasie lub ogrodzie.