Montaż kominka: Katowice – Brunner grundofen

20 maja 2016
kominki katowice

Kominki Katowice  –  Palensiko Brunner

W miejscowości Katowice spotkało nas nie lada wyzwanie – montaż kominka akumulacyjnego w oparciu o niemiecką markę Brunner.

Tym co wyróżnia ten kominek na tle innych, jest wkład, a w zasadzie jego brak. Jest to palenisko szamotowe, co oznacza, że poza drzwiczkami praktycznie nie ma w nim elementów stalowych. Kominek montowany jest na miejscu (w domu klienta w Katowicach) z prefabrykowanych bloków szamotowych. Dlaczego tak? Czy nie można by prościej? Można, ale nie uzyskamy efektów nawet zbliżonych do tych, które osiągniemy w kominku szamotowym.

Przede wszystkim temperatury osiągane wewnątrz typowych wkładów kominkowych są nawet dwukrotnie niższe, co przekłada się na efektywność spalania – szyba w kominku akumulacyjnym praktycznie się nie brudzi, a popiół jest niemal całkowicie wypalany. Komfort użytkowania jest więc nieporównywalnie wyższy.

Jednak najważniejszym powodem, dla którego warto wybrać tego typu kominek jest jego efektywność grzewcza. Dzięki wysokim temperaturom osiąganym w takim palenisku możliwe jest nagrzanie potężnej masy akumulacyjnej, która przejmuje energię wytworzoną w czasie procesu spalania. Dzięki temu, że waga całego kominka budowanego w Katowicach będzie przekraczać tonę cała ta masa będzie oddawać nagromadzone ciepło nawet przez 24h. Ponadto ciepło oddawane w ten sposób jest zdrowe i przyjazne dla domowników, gdyż przekazywane jest na zasadzie promieniowania zbliżonego do tego emitowanego przez Słońce. W pomieszczeniu zachowany zostaje odpowiedni mikroklimat, bez efektów przegrzania i wysuszonego powietrza z jakimi trzeba się liczyć w popularnych kominkach konwekcyjnych.

Na rynku jest wiele producentów stalowych i jak i żeliwnych wkładów kominkowych. Jednak niewielu podejmuje się stworzenia palenisk szamotowych, które są dedykowane do kominków akumulacyjnych. Poza paleniskiem zduńskim Brunner, które montowaliśmy w Katowicach, naszym klientom oferujemy również palenisko opatentowane przez naszą firmę. Więcej o tym można znaleźć tutaj:
https://www.kominki-godzic.pl/blog/palenisko-szamotowe-zgazowywujace-drewno

Tego typu rozwiązania proponujemy klientom, którym zależy na komfortowym użytkowaniu i najlepszej jakości kominka. Paleniska akumulacyjne o tak dużej wadze przeznaczone są przede wszystkim dla nowych domów o niewelkim zapotrzebowaniu na ciepło!

Kominki Katowice – poniżej prezentujemy zdjęcia kominka akumulacyjnego grundofen